• Index
  •  » ???
  •  » Tu mozna zadawać logiczne zapytania.

#273 2008-06-14 00:51:17

 Asef

http://img405.imageshack.us/img405/4882/modhv.png

Zarejestrowany: 2007-06-07
Posty: 444

Re: Tu mozna zadawać logiczne zapytania.

Poniżej są to pytania od matti120:


1.Jeśli Jezus nie zmartwychwstał to dlaczego kościół nam mówi, że jest odwrotnie a także pisze w każdej ewangelii, że Jezus zmartwychwstał??
2. W ewangelii Marka, Łukasza a także w Dziejach Apostolskich jest napisane, że Jezus Wstąpił do nieba. Co jest nie tak z ewangelią? Może moja jest nie pełna a w Bibli Gdańskiej więcej pisze?
3. Jeśli Maryja nie została wzięta do nieba z duszą i ciałem to dlaczego kościół mówi, że została wzięta z duszą i ciałem??

Podsumowanie:

1.Czy Kościół nas kłamie????? Jeśli tak to dlaczego to robi?? Przed papieżem Benedyktem XVI był papierz Polak Jan Paweł II (Karol Wojtyła) jeśli by coś było nie tak wydaje mi się, że by to nam powiedział lecz tego nie zrobił, życie swoje poświęcił Maryji, do czego to służyło?? Czy na każdym kroku jest kłamstwo??

Offline

 

#274 2008-06-14 12:56:44

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Tu mozna zadawać logiczne zapytania.

Asef napisał:

Poniżej są to pytania od matti120:


1.Jeśli Jezus nie zmartwychwstał to dlaczego kościół nam mówi, że jest odwrotnie a także pisze w każdej ewangelii, że Jezus zmartwychwstał??
2. W ewangelii Marka, Łukasza a także w Dziejach Apostolskich jest napisane, że Jezus Wstąpił do nieba. Co jest nie tak z ewangelią? Może moja jest nie pełna a w Bibli Gdańskiej więcej pisze?

Biblia Gdańska nie rozszerza tego zagadnienia. Wszystkie interpretacje biblijne mówią o zmartwychwstaniu Jezusa i wniebowzięciu. Jest to temat trudny, ale do zrozumienia.
Zmartwychwstanie jako takie wyklucza sama Biblia.
Pokrótce- kościól uczy o zmartwychwstaniu w postaci duchowej. Takiemu zmartwychwstaniu zaprzecza opis tego co zdarzyło się dnia trzeciego. Otóż Jan jako jedyny opisuje spotkanie Marii Magdaleny ze "zmartwychwstałym Jezusem. Oto jak relacjonuje to zdarzenie:

(14) A to rzekłszy, obróciła się nazad i ujrzała Jezusa stojącego; lecz nie wiedziała, iż Jezus był. (15) Rzekł jej Jezus: Niewiasto! czemu płaczesz? kogo szukasz? A ona mniemając, że był ogrodnik, rzekła mu: Panie! jeźliś go ty wziął, powiedz mi, gdzieś go położył, a ja go wezmę. (16) Rzekł jej Jezus: Maryjo! Która obróciwszy się, rzekła mu: Rabbuni! co się wykłada: Nauczycielu! (17) Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj się mnie, bom jeszcze nie wstąpił do Ojca mego; ale idź do braci moich, a powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, i do Boga mego i Boga waszego. (Ew. Jana 20:14-17, Biblia Gdańska)

Jak widać Magdalena, która przebywała z Nim na codzień, nie poznaje, biorąc Go za ogrodnika. Jak mógł wyglądać Jezus? Przygarbiony, niewykluczone, że w kapturze, styrany i zmęczony? Osobiście sytuacja ta nie pasuje mi do zmartwychwstania a do uleczenia. Jezus mógl być słaby, nie chciał też aby Magdalena go dotykała. Czemu? Był obolały, czy może nie chciał aby widziała go w takim stanie?
Możemy dywagować, ale jedno jest bezprzeczne- opis ten nie pasuje do nauk głoszonych przez kościół, jakoby Jezus zmartwychwstał w pelni chwały, zwłaszcza, że:


(24) A Tomasz, jeden ze dwunastu, którego zowią Dydymus, nie był z nimi, gdy był przyszedł Jezus. (25) I rzekli mu drudzy uczniowie: Widzieliśmy Pana. Ale im on rzekł: Jeźli nie ujrzę w ręku jego znaków gwoździ, a nie włożę palca mego w znaki gwoździ, a nie włożę ręki mojej w bok jego, nie uwierzę. (26) A po ośmiu dniach byli zasię uczniowie jego w domu, i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy były drzwi zamknięte, a stanął w pośrodku nich, i rzekł: Pokój wam! (27) Potem rzekł Tomaszowi: Włóż sam palec twój, a oglądaj ręce moje i ściągnij rękę twoję, i włóż ją w bok mój, a nie bądź niewiernym, ale wiernym
(Ew. Jana 20:24-27, Biblia Gdańska)

Tu mamy jasny dowód, że Jezus nie zmartwychwstał jako "Duch", cały czas miał ciało. Tomasz wsadza mu palec w rany.


3. Jeśli Maryja nie została wzięta do nieba z duszą i ciałem to dlaczego kościół mówi, że została wzięta z duszą i ciałem??

Nie ma ani jednego słowa w Biblii świadczącego o wniebowzięciu Maryi.

Dopiero przed 58 laty (1950) ogłoszono dogmat o wniebowzięciu Marii Panny.
Problem istniał jednak od wieków. Wniebowzięcie pojawiło się i rozwijało wśród ludu w formie podań i legend. Rozwój kultu maryjnego wyrażający się w coraz liczniejszych świętach poświęconych Marii Pannie notuje się w IV, V i VI wieku. Swoje apogeum osiągnął za czasów cesarza Justyniana (527–565) – święto Narodzenia Marii Panny (8.IX), jej poczęcia (9.XII) a także zgonu, a raczej “zaśnięcia” i “odejścia” (transitus).

Pozdrawiam

Offline

 

#275 2008-06-16 18:30:36

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: Tu mozna zadawać logiczne zapytania.

tajfoon28 napisał:

W/G Izajasza pełną treść zawartą w biblijnych tekstach można odczytać tylko w języku Polskim. Poza pierwotnymi tekstami źródłowymi, uzupełniającymi informacje źródłowe jest tłumaczenie na język Polski ujęte w Biblii Gdańskiej.

Skąd ta informacja? Możecie to poprzeć dowodami?

Widzę, ze bez odzewu, to się przypominam.

Na marginesie. Nie wiem kto to pisał, ale wstyd mieć tak nieskładne zdanie w szyldzie forum. Popracujcie nad nim, bo obciach!

Offline

 

#276 2008-06-16 23:21:24

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: Tu mozna zadawać logiczne zapytania.

tajfoon28 napisał:

Widzę, ze bez odzewu, to się przypominam.

Na marginesie. Nie wiem kto to pisał, ale wstyd mieć tak nieskładne zdanie w szyldzie forum. Popracujcie nad nim, bo obciach!

Nie musiałbyś nic przypominać wystarczy abyś z koncentracją i uwagą przeczytał wszystkie posty GRYFA, w nich jest odpowiedź. Czytasz to co chcesz a nie dostrzegasz iż jest to napisane: POST

Offline

 

#277 2008-06-17 00:08:08

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

Re: Tu mozna zadawać logiczne zapytania.

Dziękuję Bell, że odnalazłes ten temat o który pytał Tajfoon i podałes link.

Ja dodatkowo dodam jeszcze inny tekst GRYFA144 a dotyczacy tego tematu.

odpowiedź GRYF144.


Izaj. 28:1-29
5. Dnia onego będzie Pan zastępów koroną ozdoby, i koroną sławy ostatkowi ludu swego,
W ostatnim dniu Pan zastępów, będzie dla resztek swego ludu chlubą i zaszczytem.

6. I duchem sądu siedzącemu na sądzie, a mocą tym, którzy odpierają bitwę aż do bramy.
Zasady jego wartością sądu, a wiedza pomocą, przed zamknięciem bram Syjonu.

7. Ale i ci od wina błądzą, i od mocnego napoju potaczają się. Książę i prorok błądzą od mocnego napoju, utonęli w winie, potaczają się od mocnego napoju, błądzą w widzeniu, potykają się w sądzie.
Wielcy świata, już tylko piją bez opamiętania, już nic nie mogą zrozumieć, ani podjąć decyzji.

8. Albowiem wszystkie stoły ich pełne są zwracania i plugastwa, tak, aż miejsca nie staje.
Bo całe ich życie było zepsute.

9. Kogożby uczyć miał umiejętności? a komu da zrozumieć co słyszał? Izali odstawionym od mleka, a odsadzonym od piersi?
Komu miał przekazać swoją wiedzę i komu pomóc zrozumieć Boga.  Chyba tylko małym dzieciom.

10. Ponieważ podawał im przykazanie za przykazaniem, przykazanie za przykazaniem, przepis za przepisem, przepis za przepisem, trochę tu, trochę owdzie:
Dlatego, że podawał ludziom nakazy od Boga, jak również zasady życia w różnych miejscach

11. A wszakże jakoby nieznajomą mową, i językiem obcym mówił do ludu twego.
W mowie nieznanej i w obcym języku mówił do ludu izraelskiego.

12. A gdy im rzekł: Toć jest odpocznienie, sprawcie odpoczynek spracowanemu, toć jest odpocznienie; ale oni nie chcieli słuchać.
A gdy im mówił, lepiej nie myślcie tak wiele, pozwólcie odpocząć umysłowi, przecież jest to możliwe; jednak nie chcieli go słuchać.

13. I będzie im słowo Pańskie: przykazanie za przykazaniem, przykazanie za przykazaniem, przepis za przepisem, przepis za przepisem; trochę tu, trochę owdzie, na to, aby szli, a padłszy wznak stłukli się, a uwikłani będąc, pochwytani byli.
I będą mieli dostęp do słów Pana zastępów; w różnych miejscach nakazy Boga i zasady życia, aby poznali drogę do Boga. Wybierali starą drogę, gdzie sobie nie radzili a zaplątując się wpadali w pułapkę.


Pan Zastępów.

Offline

 

#278 2008-06-17 18:29:01

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: Tu mozna zadawać logiczne zapytania.

Hej, Królowo, ale ja  pytałam, gdzie Izajasz napisał, że tresci biblijne mozna odczytać tylko w języku polskim? przecież piszecie W/G- to chyba oznacza według ( chociaż nie wiem skąd wzieliście ten skrót moze od Izajasza No więc jeśli wg Izajasza tak sie sprawy mają, to ja chce wiedzieć gdzie ten Żyd napisał o Polsce w biblii

Offline

 

#279 2008-06-17 19:54:12

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Tu mozna zadawać logiczne zapytania.

tajfoon28 napisał:

Hej, Królowo, ale ja  pytałam

To bardzo ciekawe o co pytałAś.

Offline

 

#280 2008-06-17 20:05:08

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

Re: Tu mozna zadawać logiczne zapytania.

Tajfoon - Wystarczy przeczytać link, który zamieścił Bellum i to co napisałm ja potem "poruszać głową" dodać do tego logikę {oczywiście jeśli ktoś ją ma} i wszystko robi się jasne jak słońce w  letnie  południe.

Offline

 
  • Index
  •  » ???
  •  » Tu mozna zadawać logiczne zapytania.
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ciechocinek nocleg