#9 2008-07-17 07:34:26

G_Angel

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 5

Re: Sen, a może coś więcej

Jak sie kładłem spać wieczorem to nie miałem takich wspomnień, a rano po obudzeniu już były - więc musiał to być sen. Pozatym w nocy podczas snu raczej trudno stwierdzić czy to co sie dzieje to jawa, sen czy akurat mi sie tylko wydaje że to sen.

Offline

 

#10 2008-07-17 12:07:35

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Sen, a może coś więcej

Zapytałam o to, ponieważ niektórzy ludzie mylą sen z jawą. Dzieje się tak dlatego, ze świadomość ludzka jakgdyby "niedopuszcza" informacji, że coś się dzieje naprawdę, poczym człowiek dane zdarzenie tłumaczy tak jak umie i jak zna. Właśnie czesto pewne wydarzenia tłumaczone są jako sen, chociaż wydarzyły się naprawdę, z tymże są tak "nierealne", że człowiek nie ma i nie chce sam dopuścić do siebie myśli, że to się wydarzyło w rzeczywistości.

Offline

 

#11 2008-08-06 00:37:16

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: Sen, a może coś więcej

Najgorsze są rzekome "porwania przez UFO"... jako mniejszy, naoglądałem się wielu filmów i naczytałem materiałów o UFO, chupacabrze itp. i przez 2 miesiące nie spałem normalnie bojąc sięże UFo przyleci po mnie. Fantacje na bok

Niekórzy doznają bardzo strasznych snów na jawie, leżą w łóżku pół przytomni i sparaliżowani, podczas gdy szare postacie stoją dookoła i naruszają prywatnosć osoby, czasem robią badania, czasem krzywdzą bądź porywają, ludzie dosnają urazów i lęków. A całe zjawisko dało sięwytłumaczyć. Podczas snu, nasze ciało staje sięsparaliżowane dla bezpieczeństwa, jest to naturalny proces. Nienaturalne jest gdy w paraliż popaść nie mozemy, wtedy zdarza się skrzywdzić siebie lub osobę leżącą obok (kiedyś niechcący uderzyłem tak babcię gdy przed oczami coś mi wyskoczyło (we śnie) ) Czasem mi sięzdarza, i na pewno wielu osobom przejść taki paraliż, kied nagle budzą się, czują że nie mogą sieruszyć i z wielkim trudem starają się wołać o pomoc lub ruszyć ręką, nogą... ja także czasami duszęsię, nie mogąc normalnie oddychać. Ale przyzwyczaiłem się do tego już dawno, po prostu zasypiam z powrotem jak gdyby nigdy nic. Natomiast porwanie UFO moze się zdarzyć kiedy osoba wybudza się, jest sparaliżowana, a wyobraźnia ciągle działa. Stąd pojawiają się sny na jawie, a tak na prawdę traumayczne przerzycie jest jedynie wytworem wyobraźni.

Sam nigdy nie miałem koszmarów, a przynajmniej nie uznawałem złych snów jako takich. Chociarz wiele razy bałem się we śnie, często te złe polegały na jakiś dzikich pościgach, pół nocy uciekałem przez jakieś labirynty rzucając czym się dało w adwersarzy, na koniec zawsze stawiam im jakoś czoła. Nie wiem czy ze snów można cokolwiek wyciągać, tzn. jakieś wróżby i horoskopy, znam kogoś czyja babcia wróżyła sobie z senników, kiedyś definicja powiedziała jej że jej kochanek umrze. Kochanek umarł. Zwykłem tłumaczyć to "Potęgą Podświadomości" Murphyego, tutaj także słyszałem nie raz o sile myśli.

Chociarz... pamiętam dwie pierwsze noce w nowym miejscu zamieszkania. Pierwszej nocy śnił mi się diabeł o czarnych oczach, szukał dusz do pobrania, chyba uciekałem, to był stary, łysy i biały typ którego każdy się bał... na koniec spojrzałem mu w oczy, a przeszył mnie strach. Drugiej nocy miałem podobny sen, w trakcie którego doznałem opisanego wcześniej paraliżu, bałem się że "osoba" z mojego snu jest gdzieś blisko... Myślałem że może nowe miejsce jest nawiedzone,... 2 pierwsze dni z rzedu robią takie wrażenie.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pokoje w ciechocinku Komornik Wilanów