#17 2008-09-01 00:16:59

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: 16."Naród Wybrany" dawniej a Naród "Wybrany dziś..."

Madan,

Cyt.

  " Jestem osoba wierzaca. Wiare swa jednak mam w sercu i nie chce sie z ta wiara obnosic. To rzecz osobista, dla kazdego zreszta. Forma i przedmiot wiary jest funkcja osobistych doswiadczen, jest rzecza subiektywna, a nawet intymna. Wlasnie ta wiara podsuwa mi istote cech mesjanskich. Oczekiwanie Mesjasza jest integralna cecha tej wiary. W swych postach wyrazilem sie chyba jasno, tzn. w czym widze istote mesjanizmu."

Mam nadzieję że wyciągniesz wnioski z tego co powiem: po pierwsze, radowałem się czytając słowa Gryfa bo ogarnął doskonale kwestię: To nie nasze serce mówi nam o cechach mesjasza, a wola Boga która jest znacznie odmienna od naszej, nie sądzisz? Gryf także powiedział innąbardzo ważną rzacz: Nasze pojęcie nie jest klarowne tak jak powinno byc z powodu iluzji i manipulacji jakiej jesteśmy poddani na ziemii: nazywamy to zakłuceniami. Zrozum te dwie kwestie, i otworzy Ci się nowy światopogląd na Mesjaństwo, gdzie zauważysz że to w co chcemy wierzyć nie musi się pokrywać z tym co jest rzeczywiste, i dzięki temu, nasza wiara nie jest wyznacznikiem prawdy, co jest drugą częścią mojej wypowiedzi.

Wiara - Dla mnie wiara jest to tylko odczucie, bardzo szczytne, radosne i przyjemne, coś co każdy powinien poczuć i doświadczyć. Uważam jednak że wiara w świecie pełnym zakłuceń mydli strasznie oczy, albo jak to się jakiś polityk wypowiedział "Mydli ludziom wodę w mózgu" - już tłumaczę - Czytałem taki dialog starożytnego greckiego filozofa, może nawet Platona, Ten dialog wskazał bardzo ważną rzecz. - Kiedy jesteś przekonany że o czymś wiesz, że coś rozumiesz, tudzież wierzysz w coś - zaspokaja to twoją potrzebę do wnikania. Wiesz że to umiesz, więc nie wnikasz, nawet jeżeli mylisz się. Jeżeli myślisz że rozumiesz, i ktoś wskarze Ci że nie rozumiesz... Widzisz do czego dążę? Nasze odczucie prawdy jest bardzo personalne i subiektywne i nie pokrywa się z Prawdą przez duże P - która jest niczym innym nirz obiektywna rzeczywistością.

Dla tego wiara jest tak niebezpieczna - czujemy w sercu że coś jest prawdziwe, ale wcale nie musi takie być. Dla tego także Twoje odczucie mesjaństwa, może być zmanipulowane, i Twoja wiara nie stanowi żadnego standardu. Nie mówię niczego aby Ci dogryźć, mam ogromną nadzieję że jesteśtak otwary jak mówisz że jesteś  i chcem ayś zobaczył tą ZALEŻNOŚĆ między wiarą a Prawdą. Pomoże Ci to bardzo, chodź może byc też bardzo bolesne.

Cyt.   

"Gryf144. Co Ty uwazasz za wspolprace? Czy slepe podporzadkowanie sie, czy tez swobodna i nieskrepowana wymiane mysli?
Jesli juz spelniasz swe chwalebne poslannictwo, to przekonaj mnie, ze jestes ta wlasciwa osoba, wykaz, ze w swych niektorych wypowiedziach mylilem sie."

Nie chcem się wtrącać w rozmowę, ale uważam ze mogę coś tutaj jednak wskazać:

Madan, nie znasz Gryfa, i ja też Go osobiście nie znam, ale wiem o Nim pewne rzeczy, i powiem Ci tyle - Człowieka możesz poznać po jego słowach i uczynkach. Proszę Cię, dowiedz się trochę więcej na temat pracy którą Gryf wykonuje zanim przejdziesz do kwestionowania Jego autorytetu. Twoja postawa wskazuje że bardzo mało o Gryfie wiesz i porywasz się na tytuły typu "Pan Zastępów", "Mesjasz" itp. albo wiesz już dużo o Gryfie i po prostu nie masz do Niego szacunku i jesteś złośliwy, w co jednak bardzo wątpię, więc proszę, zapoznaj się trochę z człowiekiem za tytułem "Gryf144"

Tak więc jeden podstawowy fakt: Gryf nie ma poddanych, i nikt Mu się nie poddaje, współpraca jest tak dobrowolna jak tylko może być, tak ze jest bardzo nie na miejscu to co mówisz o królach, włościach, poddanych i służących. Jeśli jednak mówisz o "ślepym podporządkowaniu się" jako o zgadzaniem się z Gryfem to jeszcze dużo masz przed sobą do przeczytania, przyswojenia i zrozumienia. Twoje pytania zadajesz zbyt szybko. Poznaj Gryfa poprzez Jego słowa i czyny, zrozum Go,a co ważniejsz swoje Ja poznaj samego siebie, znajdź prawdę i nie będziesz musiał zadawać takich pytań, bo zrozumiesz odpowiedź.

W końcu, czy potwierdzanie teorii naukowych przez tysiące naukowców nazwałbyś "ślepy podporządkowaniem się" ? - Mam nadziejęże rozumiesz analogię.

Pozdrawiam Cię


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#18 2008-09-01 16:24:10

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 16."Naród Wybrany" dawniej a Naród "Wybrany dziś..."

W odpowiedzi na pytanie tygodnia:

Narodem Wybranym, będą ludzie, którzy oparli się manipulacjom religijnym i ezoterycznym, którzy mają godność, dumę, czyste sumienia, radość w „sercu” i na zewnątrz.  Ludzie, którzy jaśnieją pozytywną energią, pozostawiający za sobą przeszłość, idący przed siebie w taki sposób, że kiedy ich mijasz lub spotykasz, nie sposób o nich zapomnieć, ponieważ mają niezwykłą osobowość. Ludzie, którzy swoją radością wkurzają wszystkich tych, którzy tej radości nie rozumieją, wszystkich tych, którzy radować się prawdziwie nie umieją. Wszystkich tych, którzy całą swoją postawą i całym swoim życiem maltretują się własnoręcznie i uważają, ze taka droga jest dobra i jedynie słuszna. Wszystkich tych, którzy wkurzają się, że można iść dróżką inną niż wszyscy i nawet jeśli dróżka ta jest samotna, to przynosi ogrom szczęścia i zadowolenia, ponieważ prowadzi do domu. Tego prawdziwego.

Więc jeśli spotkasz na swojej drodze radosnego człowieka, który promienieje wewnętrznie czymś nienamacalnym i bardzo Cię ta jego radość wkurzy, to uważaj, bo może właśnie minąłeś wybrańca Boga.


Oczywiście, to moja własna wizja

Offline

 

#19 2008-09-01 17:56:37

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: 16."Naród Wybrany" dawniej a Naród "Wybrany dziś..."

Nie ma czegoś takiego jak Naród Wybrany. To chodzi o ludzi z różnych narodowości, a nie o żaden konkretny naród. Ani to Polska ani Israel. dzziwne, że Żydzi sie tak uparli na te wybraność. Juz ich raz wybrano i dali dupy. Przybili do krzyża syna tego co ich wybrał. I na co liczą? Na drapane?

A Polacy? Bo ucierpieli? Nie tylko oni. Szkoda, ze się nie mówi o Wietnamczykach, albo murzynach. Oni to dopiero wycierpieli. Jest jasne, ze ten co ma przyjść przyjdzie z Europy a jego Narodem bedą ludzie z całego z świata, którzy go rozpoznają. i finito.

Mała dygresja. Musicie karmić tego trolla już tyle miesięcy? Mam na myśli motylka , przybysza, gwiazdę nie pamiętam co tam jeszcze było.

Offline

 

#20 2008-09-02 18:30:55

matti119

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 13

Re: 16."Naród Wybrany" dawniej a Naród "Wybrany dziś..."

Według mnie narodem wybranym jest ten naród w którym ma się wydarzyć coś ważnego. Izraelici (Żydzi) byli wybrani ze względu na mesjasza który przyszedł. Następny naród pewnie też będzie powiązany z jakimiś ważnymi sytacjami dla świata.

P.S.

Mam jedno pytanie a nigdzie nie widziałem na tym forum na nie odpowiedzi, a zadaję go tutaj ponieważ ten temat jest nowy i być może wiele osób do niego zagląda. A mianowicie: Bóg jest duszą która zajmuje najwyższe stanowisko w niebie. Jest Bogiem ponieważ jeśli dobrze zrozumiałem (być może się mylę) rozbudował najwyższe pierścienie. Każda dusza może wejść na stanowisko Boga jeśli jest odpowiednio rozwinięta. Dusze są stwarzane przez rodziny w niebie. Jeśli dusza została stworzona przez swoich rodziców, i rozwinęła dostatecznie najwyższe pierścienie (oczywiście po jakimś xxx czasie)  i może ubiegać się o stanowisko Boga w niebie i gdyby dostała te stanowisko, to by znaczyło, że Bóg ma rodziców.
  Kościół katolicki uważa że Bóg istniał od zawsze i on był tym pierwszym poruszycielem. Skoro istniał od zawsze znaczyło by to, że nie ma rodziców, co zgadza się z tym co mówi Kościół Katolicki. Gdyby jednak wziąść pod uwagę to co napisałem to by wychodziło, że Bóg (ten nowy, po xxx czasie) ma swoich rodziców. Jeśli Bóg (nowy) miał rodziców to pewnie ten pierwszy też ich miał. Więc zadaję pytanie: "Czy Bóg ma swoich rodziców?????"

Offline

 

#21 2008-09-02 21:22:26

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: 16."Naród Wybrany" dawniej a Naród "Wybrany dziś..."

Ma Bóg rodziców, czy ich nie ma - co za różnica dla nas, ludzi? Wróćmy na początek do Nieba, jako Dusze - wtedy będziemy wiedzieć, a teraz? Po cholerę nam taka wiedza?

Offline

 

#22 2008-09-02 22:00:31

Madan

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-06-25
Posty: 39

Re: 16."Naród Wybrany" dawniej a Naród "Wybrany dziś..."

Xara, ladnie napisalas. Czuje, ze w Twojej wypowiedzi jest cos wspolnego z moja wizja. Nawet jesli temu zaprzeczysz. Roznica polega chyba na tym, ze ja jestem chlop, wiec patrze na wszystko innymi, niz Ty oczami. Mam troche inaczej zbudowany mozg. Ale to rzecz wspaniala - dwie wizje komplementarne. Tylko wtedy mozna mowic o pelnosci.

Offline

 

#23 2008-09-02 23:15:10

Madan

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-06-25
Posty: 39

Re: 16."Naród Wybrany" dawniej a Naród "Wybrany dziś..."

Matti119, wybacz mi to, co napisze za chwile. Na prawde nie chce godzic w uczucia plynace z uwarunkowan, ktore ksztaltowaly Twa osobowosc. Poza tym byc moze sie myle.
Jesli zmienie swe poglady, to dlatego, gdyz naucze sie nowych rzeczy, a nie z powodu jakiejs koniunktury.
   Zgodnie z dzisiejszym widzeniem (moim) spraw, Bog jest
przede wszystkim idea, a nie postacia fizyczna. Bog nie moze miec wiec potomkow, nie moze sie rozmnazac. Katolicki Syn Bozy, to w moim skromnym mniemaniu, polaczenie politeizmu mitologii greckiej (szczegolny rodzaj balwochwalstwa) z wymogami ("niestety" zydowskiego) monoteizmu. To rodzaj kompromisu. Kompromis ten w niczym nie wzbogaca istoty idei Boga Jedynego, Wszechwladnego, Wszechmogacego; Stworcy Przyrody i jej praw, a poprzez to wlasnie stworcy zycia, ktorego najwyzsza forma jest istota ludzka, zdolna do mysli o Nim.
   Przypuszczam, ze dotknalem (moze tylko musnalem) to, co
mogloby byc przyczyna Twej rozterki.

HJK_V01, przypuszczam, ze rozumiem Cie, jednak nie moge powstrzymac sie od refleksji. Widocznie wyrastalismy w odmiennych srodowiskach (co nikomu nie przynosi ujmy), wiec proces edukacji (takze mojej) troche sie przedluzy.
   Pytam: Kto z ludzi moze wiedziec, co jest wola Boga? Nawet, czy sam Bog posiadac moze jakas wole w sensie imperatywu dzialania, bo to przeciez rzecz bardzo ludzka. Czy to przypadkiem nie antropocentryzm prowadzacy do ponizenia, wbrew intencjom, tego Absolutu? To pytanie, wcale nie retoryczne.
   Glebokie przekonania, natchnienia graniczace z ekstaza, podniosly stan ducha i co jeszcze, jak na razie bardzo dalekie sa od swiadomosci "zamiarow" Boga. Jesli istnieja Jego wyslannicy, a nawet zgodnie z doktryna katolicka, syn(-owie), to oni o tym wiedza, ze sa nimi. Kim sa? Jesli istnieja tacy ludzie, co dostapili tej wiedzy, sklonny jestem do uwierzenia w to, jak maja przekonac innych ludzi, a przede wszystkim udowodnic swe faktyczne powolanie? Cudami? Magikow dzis jest sporo. Znow powtarzam swa teze: dzialaniem dla dobra innych, szczegolnymi cechami tego dzialamia i tym, ze zostana dostrzezeni dopiero w wyniku tego.

Offline

 

#24 2008-09-03 01:07:35

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: 16."Naród Wybrany" dawniej a Naród "Wybrany dziś..."

Haha Gdyby dwie płcie były tak dobrze dopasowane nie było by konfliktów między nimi - widać ten podział nie robi nam na dobre, więc chyba nie są stworzone ku temu samemu. Każda ma wpisaną rolę i różnice są ogromne - Spójrz dookoła, ile ludzi nie jest w stanie tych różnic zrozumieć, pojąć i zaakceptować.. to aż straszne jest.

Swojądrogą dziwne że nawiązujesz do harmonii w tai sposób podczas gdy zaprzeczasz jej w innych dziedzinach. Tak czy siak, współgranie obydwu płci jest sztuką z ob strony dwóch osób, a nie standardem... tudzież 50% małżeństw kończących się rozwodami i tylko 50% nie-rozwiedzionych będoących zadowoonych z małżeństwa. Dla mnie jest to naukowe (statystyczne) zaprzeczenie tezy że płcie są uformowane tak aby do siebie doskonale pasować... choć przesadzam jeszcze do tego dochodzi nieumiejętność doboru partnerów... Ale w końcu ile konfliktów powstaje poprzez właśnie niezrozumienie płci...? podejrzewam że około 50%

Madan, dziwi mnie w Tobie jedna rzecz... kiedy czytam Twoje posty mam wrażenie że masz dwie osobowości, naukową i religijną które nie rzadko się wykluczają. I przez wykluczanie mam na myśli że zaprzeczają sobie nie to że nie mogą żyć razem.

Z jednej strony mówisz jak możemy poznać i zrozumieć w ogóle boga, posłuchaj mnie teraz, a za chwilę czy też chwilę przed tem trzymasz się doktryny kościoła katolickiego jak by był wznacznią zrozumienia boga. Wskaż jeżeli się mylę, moze odbieram błedne wrażenie, ale przeczyta mojego posta, a potem swojego kilka razy i zobacz czy przypadkiem nie przyjąłeś doktryny kościelnej jako prawdy i sposobu na odbieranie boga. Gdyby KK był konsekwętny w swoich wywodach nie nadawał by bogu osobowości, nie interpretowałby go, a raczej tego. Dla mnie KK nie jest żadnym autorytetem i jego nauczania uważam za "mydlenie wody w mózgu"   Wolę nauczania Jezusa co do miłowania bliźniego, ale z tym też trzeba ostrożnie żeby nie wypalić isę jak Matka Teresa...


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ciechocinek nocleg