#1 2008-08-08 04:59:39

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Wasi Idole

Pomyślałem sobie, że ten temat coć niepozorny, ma ogromne znaczenie. Ludzie z których możemy czerpać inspiracje - po nich można poznać co dzieje się w głowie człowieka - nasi idolowie potrafią kierować i kształtować nas pośrednio. Źródła inspiracji trzeba dobierać bardzo ostrożnie.

Chciałbym abyśmy podysktowali i wymienili wiedzę na temat ludzi których podziwiamy, oraz o tych którzy myslimy że mieli coś ważnego, bądź kontrowersyjnego do przekazania. To że dyskutujemy tu o kimś, nie powinno automatycznie zaliczać nas do pełnoprawnych fanów danej osoby, czasem można "zapodać" imię o którym się słyszało, bądź sprostować myśli. Czasem imię idola może posłużyć aby przytoczyć jedną ważną myśl którą im zawdzięczamy. Tak więc, traktujmy to luźno.


Moi personalni idole to między innymi

Albert Einstein - Pomijając fakt że moja data urodzenia jest datą jego śmierci, uważam że Einstein dostrzegł błysk prawdy w swoim poszukiwaniu, wiele razy komentował na temat religii, jako filozof. Mimo iż nie był religijni, i niektórzy mogą go odebrać jako wierzącego, grubo przwliczają się. Na temat Einsteina lepiej nie dyskutować, to temat burza, choć tutaj moglibyśmy dojść do zgody. - Einsteina podziwiam za nadzieję którą pokładał w człowieku, za to że w jednej chwili przyjmował transcendentalne wartości, a z drugiej strony odzywał się w nim instynkt przetrwania kiedy nawoływął do zbrojenia się w siłę nuklearną w obawie przed nazistami. - to obrazuje ludzką naturę. Einsteina uwielbiam także za jego wkład w dziedzinie fizyki, i jakże elastyczny, filozoficzny umysł. On sprawia że fizyka teoretyczna nabiera bardziej "pop-kulturowego" znaczenia. To że dla niego wyobraźnia była ważniejsa od wiedzy. Tym dodał nam wszystkm otuchy.

Bruce Lee - Podziwiam go nie tylko za kunszt i nadludzkie 'zdolności' (pompki na dwuch palcach, trzymanie 100-kilogramowej beczki w wyciągniętych przed siebie rękach itp. Lee pokazał nam nie tylko limity i możliwości ludzkiego ciała i dyscypliny, ale także elastyczność umysłu. Bruce Lee głosił uniwersalną filozoię o miłości do drugiego człowieka. Jak to mawiał "wszyscy jesteśmy ledźmi z tej samej rodziny". Lee zwalczał uprzedzenia, nienawiść i rasizm w swoich słowach. Bardzo pociąga mnie równierz jego postawa - "bądź jak woda" - "woda może przyjmować wiele kształtów, jeżeli wlejesz jado kubka, stanie się kubkiem, wlejesz ja do butelki, stanie się butelką, woda może płynąć, ale może takźe roztrzaskać, bądź jak woda, przyjacielu."

(to tak pokrótce, dodam innych kiedy przypomną mi o sobie )

Kontrowersyjni Idole wymagający dalszej dyskusji:

Malcolm X - Nie wiem czy wielu z was słyszało o Malxolmie X, jako murzyn, człowiek żyjący w kraju gdzie panował ogólny rasizm i szerzyła się nienawiść białych ku czarnym, w Stanach Zjednoczonych w latach 50, Malcolm X był motywującym głosem nawołującym swych braci do zaciśnięcia pięści i odebrania siłą/obroną tego co im zabrane i należne. Dlaczego był kontrowersyjny? Nie dla tego że był muzułmaninem i nawoływał do dumy z bycia czarnym, a dla tego że głosił przesłanie zupełnie inne od Martina Luthera Kinga, który nawoływał do miłości i pokoju z białymi. Malcolm X także w to wierzył, póki coś w nim nie pękło i zrozumiał że biały człowiek nie reaguje na wyciągniętą dłoń, będzie musiał zareagować na zaciśniętą pięść! Do boju bracia i siostry!  - wbrew pozorom nie został zabity przez białych, lecz przez muzułmanów z innej sekty. Uważam to za narodową tragedię, a co Wy myślicie?


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#2 2008-08-08 11:50:38

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Wasi Idole

Chyba rozczaruje wszystkich swoją wypowiedzią, ale w moim życiu nie ma już autorytetów i idoli. Kiedyś dawno, tak, teraz nie wzoruję się na nikim. Chce być tylko człowiekiem, z którym chce się przebywać.

Offline

 

#3 2008-08-13 17:48:46

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: Wasi Idole

Moim idolem jest Benny Hill.

Offline

 

#4 2008-08-14 05:39:11

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: Wasi Idole

Tajfoon28, mógłbyś rozwinąć tę myśl? Po to jest ten temat. To ma być dyskusja co widzisz godnego naśladowania, a czego nie w swoim idolu.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#5 2008-08-14 23:08:43

kr0pElka

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 20

Re: Wasi Idole

A ja potraktuję ten temat nie co z innej strony, jako że właśnie jestem pełna emocji przed koncertem... W przyszłym tygodniu będzie koncert Madonny w Cardiff. Mam już bilety i to pod samą sceną (golden circle!).
Całe moje nastoletnie życie marzyłam aby być na jej koncercie. I chyba wcale nie wierzyłam, że kiedykolwiek się ono ziści. Madonna nie dawała koncertów w Polsce, a wyjazd za granicę i niebotyczne (z tamtej perspektywy) ceny biletów były nieosiągalne.
    Ocenę idola pozostawiam pod inną dyskusję (chociaż zagadnienia dotyczące gustów w ogóle nie powinny podlegać dyskusjom, a już z pewnością nie ocenom). Chciałabym jedynie w tym miejscu podkreślić znaczenie marzeń i wartość, jaką przynosi ich spełnienie. Mimo, że od wielu lat moja idolka nie wzbudzała we mnie takich emocji jak za czasów nastoletnich, to jednak zawsze z radością witałam jej nową płytę, a ostatnim razem ustawiłam się w kolejce zaraz po wydaniu singla, i oczekiwałam na "Confessions".
Wzruszam się na myśl, że dziś mogę spełnić marzenie tamtej nastolatki, zagorzałej fanki... - mnie.
To dobrze, że nie znamy przyszłości...
Gdybym wtedy wiedziała, że kiedyś i tak będę na tym koncercie, to po pierwsze: marzenie nie byłoby tak ekscytujące, a sama myśl o jego spełnieniu by spowszedniała... a po drugie: dzisiaj, gdy jestem o krok od spełnienia nastoletnich marzeń, nie czułabym tego wzruszenia, tych emocji... - byłabym na ten fakt przygotowana, byłby to fakt jeden z wielu, jeden z serii pasjonujących i ciekawych, acz powszednich zdarzeń.
Przy tej okazji - POZDRAWIAM WSZYSTKICH MARZYCIELI!

Offline

 

#6 2008-08-14 23:26:43

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Wasi Idole

Kr0pElka

Wiem co czujesz. 07.08.2008 bylam na koncercie Iron Maiden Rozumiem Twoje podekscytowanie, ponieważ jak Ty wychowałaś się na Madonnie, tak ja na Ironach I naprawdę, oczekiwanie na koncert oraz bycie na nim, było dla mnie ogromnym przeżyciem Nie sądziłam, że po kilkunastu latach poczuję się tak jak kiedyś i powrócą wszystkie dziecięce marzenia i wspomnienia. Oto siła muzyki

Pozdrawiam ludzi kochających muzykę

Offline

 

#7 2008-08-15 10:37:59

sly6

Kryształ

4817774
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 73

Re: Wasi Idole

Również nie mam idoli i chyba nigdy nie miałem, do wszystkiego podchodzę z dystansem, natomiast uwielbiam  muze Depeche Mode.

Offline

 

#8 2008-08-21 21:08:04

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: Wasi Idole

Najbardziej zgybnym jest posiadanie niewłaściwych idoli, zaraz po tym posiadanie idola jako siebie samego.

Kropelko co do oceny idoli i gustów to chodziło mi o coś troszkę innego - kiedy cytujemy swoich idoli są rzeczy które są właściwe i które są nie właściwe, patrzę na ten temat jako poznanie siebie poprzez wskazanie rzeczy które są nam bliskie, i "wytłumaczenie się" z tych mniej korzystnych poprzez wykazanie tch które są nam dalekie.

to tak jak np. z muzyką grupy Dimmu Borgir która jest świetna, ale image zespołu i teksty są absolutnie niedopuszczalne np. dla mnie. Ta ocena idoli to zabezpieczenie żeby wytłumaczyć co nam się nie podoba i wykazać cechy które nam się podobają i nie pogrążyć się podając kogoś kogo kto inny widzi w złym świetle.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotele ciechocinek