#1 2008-07-05 09:15:54

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Znani o ateiźmie- cytaty

A może Bóg sobie mnie upatrzył na ateistę?
Autor: Stanisław Jerzy Lec


Ateista podobnie jak chrześcijanin, utrzymuje, że wiemy, czy bóg jest czy go nie ma: chrześcijanin twierdzi, że wiemy, iż bóg jest, ateista – że wiemy, iż go nie ma. Tymczasem agnostyk zawiesza sąd, utrzymując, że nie ma dostatecznych podstaw, by przyjąć lub zaprzeczyć istnieniu boga.
Autor: Bertrand Russell


Ateista to człowiek nie posiadający niewidzialnego wsparcia.
An atheist is a man who has no invisible means of support.(ang.)
Autor: James Buchan


Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył!
Autor: Stanisław Lem


Będąc w Irlandii Północnej zwierzyłem się, że jestem ateistą. Jedna z kobiet spytała: Ale to w Boga katolików, czy w Boga protestantów Pan nie wierzy?
When I told the people of Northern Ireland that I was an atheist, a woman in the audience stood up and said, 'Yes, but is it the God of the Catholics or the God of the Protestants in whom you don't believe? (ang.)
Autor: Quentin Crisp


Bóg jest ateistą.
Autor: Fryderyk Nietzsche


Czasem mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.
Autor: Stanisław Jerzy Lec


Dajcie mi jakiś niezbity dowód na istnienie Boga/bogów, a uwierzę, ale i tak nie bedę chodził do kościoła.
Autor: Marcin Daniec


Jestem ateistą... dzięki Bogu!
Autor: Luis Buñuel


Jestem ateistą i chwała Bogu za to!
I'm an atheist and I thank God for it. (ang.)
Autor: George Bernard Shaw


Jestem głęboko wierzącym ateistą.
Autor: Albert Einstein


Każdy myślący człowiek jest ateistą.
Autor: Ernest Hemingway


Każdy rodzi się ateistą.
Autor: anonim


Kiedyś chciałem zostać ateistą, ale... oni nie mają żadnych świąt!
I once wanted to become an atheist, but I gave up – they have no holidays.(ang.)
Autor: Henny Youngman


Mówi głupiec w swoim sercu: "Nie ma Boga".
Księga Psalmów (14,1)


Odrobina filozofii skłania człowieka do ateizmu, ale zagłębianie się w nią przywraca ludzki umysł religii.
Autor: Sir Francis Bacon


Są ludzie, którzy wierzą nie z miłości, ale jakby tylko dlatego, że ateizm zbankrutował... jakby z rozpaczy.
Autor: Henryk Sienkiewicz, Rodzina Połanieckich, tom III, rozdział 15


W okopach nie ma ateistów.
Autor: ojciec William Thomas Cummings


"W okopach nie ma ateistów" – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom.
Autor: James Morrow


Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
Autor: Richard Dawkins, Bóg Urojony, s. 88


Panie, ta hipoteza była mi zbędna.
Org.: Sire, je n'ai pas eu besoin de cette hypothèse. (fr.)
Autor: Pierre Simon de Laplace
Opis: anegdotyczna odpowiedź na pytanie Napoleona, dlaczego w swojej pracy o astronomii nie przywołał ani razu Boga.

źródło

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
nowalia pakiet spa Ciechocinek wodomierze wrocław