• Index
  •  » ???
  •  » W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

#1 2008-04-23 23:28:08

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Witam wszystkich, którzy tutaj zawitali

Niniejszy temat został stworzony w związku z wytworzeniem się pobocznego wątku w temacie o Świętej Geometrii poprzez wpisy bolka i sly6, co w konsekwencji przyniosło reakcję ze strony Smoka i moderatora xarę, a następnie rozwinęło się do takiej formy i doprowadziło Kiera do podjęcia słusznej decyzji o zamknięciu tematu, ponieważ stanowił on jedynie informację, którą przekazała K12G.

W tym temacie można dyskutować do woli, trzymając się regulaminu tego forum, odnośnie formy prowadzonych na nim rozmów. Macie swoje pomysły - proszę - przedstawcie je. Coś Wam się nie podoba - piszcie. Uważam, że przy dobrych chęciach zawsze można znaleźć porozumienie i z powodzeniem rozwiązywać wszelkie problemy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam do udzielania się w tym wątku

Offline

 

#2 2008-04-24 00:29:53

gwiazda

Agat

Zarejestrowany: 2007-12-26
Posty: 188

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Ponieważ temat został zamknięty nie dając mi możliwości odpowiedzi dla Xary piszę to w tym miejscu. Na dole mojego postu wyjaśniam, dlaczego zależało mi na wklejeniu tego tu.

Dla zobrazowania dołączę cytat:

sly6 - Dzisiaj 18:08:10 - [ 44 ChatBox Postów ]

Xara … spokojnie mógłbym przytoczyć teorie, Dunikena które się potwierdziły no cóż nie, dlatego że stanowi dla mnie "guru”, ale dlatego że jest interesujący, i chyba za wiele tych jego książek i innych nie przeczytałeś/aś do końca,, A Enki w wspomnianej książce, o której Ci pisałem nie występuje jako astral, celem moim było wskazanie skąd mogą się brać religie tego świata, tudzież wszelkie opisy biblijne Np…
Odpowiadam: cytat wyjaśnia, że nie tylko mnie zamknięto drogę wypowiedzi
…………………………………………………………………………………………………

XARA napisała:

Natomiast pan Duniken to kolejny fanatyk-fantasta. Jeśli łatwiej Ci wierzyć, ze jesteś eksperymentem pozaziemskiej cywilizacji, to bardzo prosze. Tylko niech Duniken opisze, kto stworzył tą wyższą cywilizację, która nas spreparowała? I kto stworzył tych nad nimi. I tych, którzy są nad nimi? I tych, którzy są nad tymi, którzy są nad nimi

Odpowiadam:

Właśnie to, co napisałaś to są „nowości”. Jeśli zadajesz pytania w takiej formie, która daje do zrozumienia, że znasz na nie odpowiedź to może je wyjaśnij.Opowiedz, kto stworzył tą wyższą cywilizację, która nas spreparowała oraz kto stworzył „tych nad nimi” i resztę pytań, na które wydaje się, że znasz odpowiedź. Jeśli Duniken „fanatyk-fantasta” jak to go nazwałaś nie zna odpowiedzi, więc ja poczytam Ciebie, co Ty wiesz na ten temat.
…………………………………………………………………………………
Xara napisała:

Też nad tym ubolewam, że do każdego założonego przez nas wątku na temat Mesjasza są obraźliwe dopiski. Nie rozumiem, dlaczego uważasz, że moderatorzy nie powinni się ustosunkowywać do wypowiedzi uczestników forum. A kto ma to robić? Mamy pozwolić, żeby ktoś wylewał żółć i spokojnie się temu przyglądać? O ile mi wiadomo to jest to forum Mesjasz, poświęcony głównie wiedzy Gryfa144. Ktoś, kto jej nie akceptuje niech dyskutuje a nie ucieka się do wycieczek osobistych. Jeśli wszyscy się będą tego trzymać, nie trzeba będzie interweniować…… Droga gwiazdo. Post Twój odbieram jako ukrytą między wierszami prowokację, która ma służyć przedłużeniu przez Ciebie konfliktu sprzed kilku dni. Sądzilam, że topór jest zakopany i emocje opadły, ale widać stało się tak tylko z mojej strony. Odpowiem Ci na zarzuty mi stawiane wedle mojego światopoglądu.

Odpowiadam:

Jeśli więc forum służy głównie do przekazania wiedzy Gryfa to, dlaczego wypowiadasz się w takiej formie, która przekazuje Twoją wiedzę... Duniken „fanatyk-fantasta” oraz każdy, kto reprezentuje odmienny pogląd staje się oponentem (w tym przypadku moja osoba) w Twojej ocenie, uważam również, że zbyt wyświechtałaś słowo prywatne wycieczki i za często kierujesz je w stronę oponenta
Czy napisałaś, chociaż jedną książkę własnego autorstwa, która opisywałaby Twoje własne teorie i przemyślenia? Nie uważasz, że do tego potrzeba odwagi? Wyrażając swoje poglądy, chociaż najbardziej absurdalne możesz stać się pośmiewiskiem, dlatego nie każdego stać na taki krok.
Jednak każdy może pod pseudonimem Np. Xara  nazywać ludzi takich jak Duniken „fanatykami-fantastami”, bo nie zdaje sobie sprawy z presji, jaka spoczywa na autorze książek, który podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem pod swoimi poglądami świadomie naraża się na ataki tzw.”odważnych w ukryciu”.

Co do „wylewania żółci” może przydałby się leksykon słów, które są uznane za obraźliwe, bo jak do tej pory nie widać, aby ktoś „wylał żółć” na tym forum a już na pewno sam Duniken tego nie uczynił. Udowodnij to, że Duniken jest „fanatykiem-fantastą” obalając jego teorie i przemyślenia, do których ma prawo jako żyjący człowiek, postaw sprawę uczciwie tak jak się wymagasz tego od forumowiczów by udowodnili swoje racje wykazując błędy Gryfowi, nie na zasadzie pustych słów bez pokrycia, ale swojej wiedzy w sposób konstruktywny. Pisząc, o Dunikenie oprzyj własną wypowiedź własnymi przemyśleniami i przekaż je w taki sposób, aby były możliwe do zweryfikowania, nie kopiuj czyjejś pracy, ponieważ to Ty nazwałaś go „fanatykiem-fantastą” a nie jakiś publicysta. Rozumiem, że opinia na temat tego autora wzięła się po przeczytaniu jego książek, więc proszę wymień tytuły i opisz, które treści wykazały skłonności do „fanatyzmu” u samego autora. No chyba, że w Twoim przekonaniu sam fakt posiadania własnych teorii już jest „fanatyzmem”.  Fantastykę pozostawmy, ponieważ obracamy się w takich tematach, które dla wielu są fantastyką i niesprecyzowaną iluzją.

Napisałaś o „wycieczkach osobistych”, gdzie widzisz w moim tekście „wycieczkę osobistą”?
Sama zaczęłaś swoją odpowiedz od wycieczki osobistej nawiązując do „konfliktu”.
Więc sama powiedz jak to jest zaprzeczać temu, co się wyżej napisało powinnaś to wiedzieć lepiej. Jednak bardziej mi zależy na Twoim ustosunkowaniu się do mojego aktualnego postu dotyczącego Danikena i Twojej wiedzy na temat pytań, na którą widocznie znasz odpowiedź a nic konkretnego nie piszesz.

Należy także zwrócić uwagę, że wiedza Gryfa była bardziej dostępna, ponieważ postów oraz tematów było mniej. Teraz, aby zapoznać się z tym, co przekazuje Gryf trzeba przekopać setki postów, co nie każdemu przychodzi z łatwością, więc ocenianie inteligencji osoby zadającej pytania lub wyrażającej swój pogląd oparty na własnych obserwacjach oraz źródeł ogólnodostępnych (Np. Internet) jest nieuczciwe. Może warto sobie przypomnieć jak wyglądały przygody każdego "z nas" zanim trafiliśmy na to forum. Wielu zetknęło się z informacjami różnych autorów, więc czemu się wydaje dziwne, że ktoś na podstawie własnych poszukiwań ma wyrobiony światopogląd? Wiedza Gryfa, chociaż jest obszerna w wielu przypadkach jest ciężka do zweryfikowania. Czy w tym przypadku można zarzucać komuś brak inteligencji?
Pisząc tą odpowiedź jestem zdania, że każda osoba, która została na samym początku potraktowana tekstem określającym stopień inteligencji zrazi się do dalszego czytania forum. Jeśli ja jestem osobą, która już jakiś czas jest obecna na forum nie ma możliwości odpowiedzi na czyjeś wyimaginowane poczucie "własnej wszechwiedzy" to czy można coś dodać?

Pytania i wyżej napisany tekst proszę, aby nie pozostał bez odpowiedzi zwłaszcza przez osobę, do której są kierowane pytania oraz proszę nie wycinać fragmentów mojej wypowiedzi i nie wklejać... Proszę odpisać na całość, osoby, które trafiły na to forum potrafią czytać i nie potrzeba robić wklejek. Ktoś, kto czyta zrozumie post i odnoszącą się do niego odpowiedź. Wycinając fragmenty traci się główny wątek i pogłębia niepotrzebną dyskusję. Będzie miło, jeśli odpowiedź zostanie napisana bez wycinania mojego wątku.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2008-04-24 04:07:04

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Pozwolę sobie zabrać głos odnośnie niektórych Twoich wypowiedzi gwiazdo, które są skierowane również do mnie. Piszesz, że wielką szkodą dla tego forum są posty przypominające przepychanki słowne. Do słownych przepychanek, jak wiadomo, potrzebne są co najmniej dwie osoby. Jakoś nie zauważyłem, by jakiekolwiek dyskusje na tym forum toczyły się tylko między osobami, które nie zgadzają się z przedstawianą tutaj wiedzą. Z takimi osobami zdania wymieniają - Gryf, K12G, Bellum, Xara, ja, czasem (jeśli dobrze pamiętam) Raphael85 i chyba Ty także? Tak więc proszę o wskazanie konkretnych postów. Zwracasz uwagę na to w dobrej wierze, ale ogólniki nie wystarczą, by coś konkretnego z tym fantem zrobić. Piszesz, że chodzi o jakiś niezbyt długi okres czasu, w którym to zaczęło się dziać ("cyt. gwiazda: "ostatnio posty zaczęły przypominać przepychanki słowne"). W ostatnim zaś czasie wymianę zdań z niektórymi użytkownikami prowadziłem ja i xara (nie pamiętam czy Bellum również), tak więc to nieco zawęża pole odniesienia, co będzie pewnie wygodniejsze dla znalezienia tych postów. Wtrącę jeszcze odnośnie "przepychanek", że do konstruktywnej dyskusji potrzebne są co najmniej dwie osoby. Jeśli jedna osoba się stara, a druga bawi się w słowne zapasy - nie powstanie z takiego 'tandemu' konstruktywna dyskusja.

Kolejna kwestia, którą poruszyłaś - dotyczy braku konsekwencji trzymania się głównego wątku tematu. Jestem za tym, by wydzielać tego typu wątki, tworząc nowy temat, w którym można kontynuować dyskusję. Lub poprosić użytkowników, by kontynuowali rozmowę w nowo stworzonym temacie i podać do niego odnośnik, moderator wtedy nie musi poświęcać czasu na przenoszenie każdego postu z osobna. Użytkownicy sami także w takich wypadkach mogą przecież zakładać nowe tematy, gdy moderator zwróci na to uwagę. W tych nowych tematach - niech sobie ludziki dyskutują do woli, jeśli trzymają się regulaminu. Po to między innymi powstał niniejszy temat.

Kolejna kwestia. Nie wiem dlaczego uważasz, że wielką szkoda jest, iż moderatorzy wdają się w dyskusje o których piszesz. Niekiedy dzieje się tak, że zajęcie odpowiedniego stanowiska względem jakichś zarzutów, czy ważnych pytań, z pominięciem trzymania się głównego wątku jest ważniejsze od sztywnego schematu. Oczywiście przyznaję, że forum wygląda bardziej przejrzyściej, jeśli tego typu dyskusje przenosi się do nowo tworzonych tematów i tam je kontynuuje. Tutaj odezwa do moderatorów - ruszajmy tyłki

W swoim powyższym poście piszesz, że zamknięto Tobie i sly6 drogę wypowiedzi. Zauważ jednak, że mogłaś założyć od razu, gdy powzięłaś decyzję o odpisaniu na post xary - nowy temat z tytułem odpowiadającym treści dyskusji jaka się rozpoczęła. Z jednej strony optujesz za porządkiem na forum, pisząc, że dyskusja rozmija się z przewodnim wątkiem tematu, a z drugiej wyrażasz niezadowolenie gdy ten porządek jest tworzony. Przecież sama uczestniczyłaś w dyskusji, która całkowicie odbiegła od tematu i dlatego został on zamknięty. Czy ktoś pozbawił Ciebie lub sly6 tworzenia osobnych tematów, które dotyczyć z założenia będą tego o czym chcecie w nim pisać? Nie. Tak więc nie zamknięto Wam drogi swobodnej wypowiedzi. Na marginesie dodam, że niniejszy temat
stworzyłem na kilka godzin po zamknięciu przez administratora wzmiankowanego tematu.

gwiazda napisał:

Co do „wylewania żółci” może przydałby się leksykon słów, które są uznane za obraźliwe, bo jak do tej pory nie widać, aby ktoś „wylał żółć” na tym forum(...)

Z racji późnej godziny znalazłem na szybko dwie wypowiedzi. jutro przyjrzę się temu bliżej:

sly 6 "prześledziłem większość wątków poruszanych na tym forum zajęło mi to trochę czasu i doszedłem do wniosku iż to są jakieś pier...ły"

Lucyfer: "To taki burak jeden z drugim, jak zobaczy, że nie składa się tylko z ciała fizycznego ale jeszcze z wielu innych, dużo większych i jak zobaczy, ze jego jaźń może podążać we wszystkich kierunkach świata to gotów uznać się za Boga, tudzież Mesjasza."

Pozdrawiam

Offline

 

#4 2008-04-24 07:43:49

sly6

Kryształ

4817774
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 73

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Old stosujesz manipulację jeżeli już to proszę wkleić całą moją wypowiedź kolejna sprawa myslę że wątek został ponownie otwarty po moim wpisie w czatbox`sie, poza tym lepiej niż gwiazda nie ujął bym problemu odpowiedzi na posty innych, uprzedzając kolejną wklejkę powiem iż z "waszych" postów wynika że chyba macie problemy z komunikacją międzyludzką, bez obrazy. Nie wymagacie chyba, że ktoś po przeczytaniu wypowiedzi Gryfa padnie przed kompem na kolana z okrzykiem "tak to on" bo w takim razie jaki sens miało by to forum, skoro wystarczyła by prosta stronka informacyjna np. w css-sie Czy skoro wyznajemy wszyscy jak zwał tak zwał miłość, zrozumienie do drugiego człowieka, pozytywne myslenie itp. (chyba dlatego tu wszyscy trafiliśmy) nie powinniśmy być tolerancyjni jak w stosunku do dzieci które dopiero co poznają świat ( no chyba że jeszcze nie macie dzieci ) Kolejna sprawa ów nieszczęsny Duniken, facet pisząc książkę posiłkuje się pomocą różnej maści naukowców, badaczy, matematyków bywa że światowej sławy, mało tego, mogę tu przytoczyć kilka przykładów jego teorii o których czytałem ładnych kilkanaście lat temu, a które obecnie zostały uznane przez świat np. egiptologów z którymi on tak zaciekle walczy. Jednym słowem gość ma wiedzę, walnie czasami jakąś głupote z której potrafi się wycofać przyznając się do błędu, co raczej u uznanych badaczy nie występuje . Generalnie Duniken ( tak dla ewentualnych docinek ) nie jest jakimś moim guru, jest interesujący i podobnie (przepraszam z góry za moje porównanie) interesujący jest dla mnie Gryf (dlatego tu wracam ) to jak napisał/a gwiazda jast trudne do przyjęcia tak ot i już, przeciesz po wchłonięciu informacji zawartych na różny forach i stronach człowiek nastawia się do kolejnych z dystansem żeby nie zwariować. I nie wyjeżdżajcie mi proszę że nie widząc mądrości w św. geometrii mam mały móżdżek proponuje to zostawić do momentu aż będzie bardziej czytelne. Acha i dzień dobry all

Offline

 

#5 2008-04-24 10:51:44

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

gwiazda napisał:

Ponieważ temat został zamknięty nie dając mi możliwości odpowiedzi dla Xary piszę to w tym miejscu. Na dole mojego postu wyjaśniam, dlaczego zależało mi na wklejeniu tego tu.

Dla zobrazowania dołączę cytat:

sly6 - Dzisiaj 18:08:10 - [ 44 ChatBox Postów ]

Xara … spokojnie mógłbym przytoczyć teorie, Dunikena które się potwierdziły no cóż nie, dlatego że stanowi dla mnie "guru”, ale dlatego że jest interesujący, i chyba za wiele tych jego książek i innych nie przeczytałeś/aś do końca,, A Enki w wspomnianej książce, o której Ci pisałem nie występuje jako astral, celem moim było wskazanie skąd mogą się brać religie tego świata, tudzież wszelkie opisy biblijne Np…
Odpowiadam: cytat wyjaśnia, że nie tylko mnie zamknięto drogę wypowiedzi
…………………………………………………………………………………………………

XARA napisała:

Natomiast pan Duniken to kolejny fanatyk-fantasta. Jeśli łatwiej Ci wierzyć, ze jesteś eksperymentem pozaziemskiej cywilizacji, to bardzo prosze. Tylko niech Duniken opisze, kto stworzył tą wyższą cywilizację, która nas spreparowała? I kto stworzył tych nad nimi. I tych, którzy są nad nimi? I tych, którzy są nad tymi, którzy są nad nimi

Odpowiadam:

Właśnie to, co napisałaś to są „nowości”. Jeśli zadajesz pytania w takiej formie, która daje do zrozumienia, że znasz na nie odpowiedź to może je wyjaśnij.Opowiedz, kto stworzył tą wyższą cywilizację, która nas spreparowała oraz kto stworzył „tych nad nimi” i resztę pytań, na które wydaje się, że znasz odpowiedź. Jeśli Duniken „fanatyk-fantasta” jak to go nazwałaś nie zna odpowiedzi, więc ja poczytam Ciebie, co Ty wiesz na ten temat.

Po pierwsze już na wstępie posługujesz się manipulacją. Wklejając teksty w tej kolejności sugerujesz wszystkim, że Sly6 najpierw napisał, że :

Xara … spokojnie mógłbym przytoczyć teorie, Dunikena które się potwierdziły no cóż nie, dlatego że stanowi dla mnie "guru”, ale dlatego że jest interesujący, i chyba za wiele tych jego książek i innych nie przeczytałeś/aś do końca,, A Enki w wspomnianej książce, o której Ci pisałem nie występuje jako astral, celem moim było wskazanie skąd mogą się brać religie tego świata, tudzież wszelkie opisy biblijne Np…

Następnie ja mu na to:

Natomiast pan Duniken to kolejny fanatyk-fantasta. Jeśli łatwiej Ci wierzyć, ze jesteś eksperymentem pozaziemskiej cywilizacji, to bardzo prosze. Tylko niech Duniken opisze, kto stworzył tą wyższą cywilizację, która nas spreparowała? I kto stworzył tych nad nimi. I tych, którzy są nad nimi? I tych, którzy są nad tymi, którzy są nad nimi

Jest to błędny obraz, ponieważ wymiana zdań wyglądała następująco:

sly6 napisał:

sly6 napisał:

Xara z całym szacunkiem, sądzę iż biblia jaka by ona nie była jest przedmiotem manipulacji ludźmi szukających prawdy, a jest ku temu stwierdzeniu wiele przesłanek z przeszłości. Gryf opiera się na przekazach biblijnych, mniejsza z tym czy jest to biblia gdańska czy inna, z założenia nie ufam przekazom tego typu, gdyż wiedza moja na temat manipulacji stosowanej przy owych księgach pozwala mi stwierdzić iż każdy biorący biblię za przedmiot dowodu swoich twierdzeń jest nie wiarygodny,. Jestem można powiedziec wychowany na Dunikenie czy też np. takim gościu Zecharia Sitchin polecam Ci np. jego ksiażkę "Zaginiona Księga Enki". Dlatego osoba, kim kolwiek by nie była powołująca sie na biblię, stary czy nowy testament budzi u mnie wzmożoną czujność, a intrpretacji Apokalipsy czytałem juz tak wiele (i każda miała swoje umiejscowienie w rzeczywistości) że...... szkoda gadać. Podrawiam.

Moja odpowiedź:

W takim razie nigdy nie usłyszałeś co Gryf mówi na temat biblii. Widzę, ze nie masz o tym bladego pojecia, bo Gryf NIE OPIERA SWOJEJ WIEDZY NA BIBLII wręcz przeciwnie. Nie wiem ile razy trzeba Wam to powtarzać, zeby trafiło.

Literaturę, którą wkleiłeś po czesci zgłębiłam i muszę Ci powiedzieć, że istota Enkiego jest dla mnie wprost śmieszna, zwłaszcza w przekazach niejakiej Lucyny Łobos. Enki to zwykły sługus astralny bytujący w niskich poziomach astralnych. Gada bzdury  jak mój szwagier po pijaku i opiera się w tych przekazach stricte na biblii. Jeśli nie wierzysz posłuchaj majaków L. Łobos. Ja mam wrazenie, ze Enki to istota z ujemnym IQ wytworzona właśnie z myślokształtów ludzi o porównywalnym poziomie inteligencji.

Natomiast pan Duniken to kolejny fanatyk-fantasta. Jeśli łatwiej Ci wierzyć, ze jesteś eksperymentem pozaziemskiej cywilizacji, to bardzo prosze. Tylko niech Duniken opisze kto stworzył tą wyzszą cywilizację, która nas spreparowała? I kto stworzył tych nad nimi. I tych, którzy są nad nimi? I tych, którzy są nad tymi, którzy są nad nimi

Dopiero następnego dnia odbyła się rozmowa Slaya ze mną na Chatboxie , którą przytaczam w całości:


sly6 - Wczoraj 18:08:10 - [ 44 ChatBox Postów ] [ 83.29.10.229 ]

Xara dlaczego zmknąłeś/aś wątek spokojnie mógłbym przytoczyć teorie Dunikena które się potwierdziły no cóż nie dlatego że stanowi dla mnie "guru" ale dlatego że jest interesujący, i chyba za wiele tych jego książek i innych nie przeczytałeś/aś do końca


sly6 - Wczoraj 18:11:58 - [ 44 ChatBox Postów ] [ 83.29.10.229 ]

A Enki w wspomnianej książce o której Ci pisałem nie występuje jako astral, celem moim było wskazanie skąd mogą się brać religie tego świata, tudzież wszelkie opisy biblijne np.


^xara - Wczoraj 18:12:58 - [ 174 ChatBox Postów ] [ 83.31.221.239 ]

Sly ja nie mam możliwosci zamykania wątków


^xara - Wczoraj 18:13:23 - [ 174 ChatBox Postów ] [ 83.31.221.239 ]

to moze zrobić tylko administrator


sly6 - Wczoraj 18:14:06 - [ 44 ChatBox Postów ] [ 83.29.10.229 ]

Przepraszam


^xara - Wczoraj 18:14:27 - [ 174 ChatBox Postów ] [ 83.31.221.239 ]

no problem  ja się nie gniewam


^xara - Wczoraj 18:14:59 - [ 174 ChatBox Postów ] [ 83.31.221.239 ]

jak chcesz pogadać moge Ci na pw dać nr gg


sly6 - Wczoraj 18:15:38 - [ 44 ChatBox Postów ] [ 83.29.10.229 ]

ok.

Kolejna manipulacja moją wypowiedzią:

gwiazda napisał:

Xara napisała:
Też nad tym ubolewam, że do każdego założonego przez nas wątku na temat Mesjasza są obraźliwe dopiski. Nie rozumiem, dlaczego uważasz, że moderatorzy nie powinni się ustosunkowywać do wypowiedzi uczestników forum. A kto ma to robić? Mamy pozwolić, żeby ktoś wylewał żółć i spokojnie się temu przyglądać? O ile mi wiadomo to jest to forum Mesjasz, poświęcony głównie wiedzy Gryfa144. Ktoś, kto jej nie akceptuje niech dyskutuje a nie ucieka się do wycieczek osobistych. Jeśli wszyscy się będą tego trzymać, nie trzeba będzie interweniować…… Droga gwiazdo. Post Twój odbieram jako ukrytą między wierszami prowokację, która ma służyć przedłużeniu przez Ciebie konfliktu sprzed kilku dni. Sądzilam, że topór jest zakopany i emocje opadły, ale widać stało się tak tylko z mojej strony. Odpowiem Ci na zarzuty mi stawiane wedle mojego światopoglądu.

Czy rzeczywiście tak brzmiała moja wypowiedź, czy złożyłaś dwie różne w jedną?

Proszę więc, abyś była w swoich wypowiedziach bardziej precyzyjna, ponieważ przedstawiasz sprawę w kompletnie złym świetle. Istnieje cos takiego jak cytuj i prosiłabym Cię, abyś posługiwała się tą opcją w przytaczaniu moich  wypowiedzi.

Sprawa żółci
Kilka przykładów:

Sly6 napisał:

bolek chyba masz rację, w auto cad-zie lepsze kreski stawiam, a tu na tym forum są chyba ludzie którzy sami nie potrafią myśleć i potrzebują do tego swojego "guru" najczęściej są to osoby siedzące na "jakiś tam" stanowiskach w biurach którzy są już tak oderwani od rzeczywistości że doszli do faktu iz w zasadzie to tylko mogą z samym "panem zastępów" rozmawiać bo tacy są różni od innych, tak jak zapowiadałem prześledziłem większość wątków poruszanych na tym forum zajęło mi to trochę czasu i doszedłem do wniosku iż to są jakieś pier...ły, co to za bóg i jego syn którzy czepiaja się słówek, przegadują się kto wie więcej z jakiejś tam bibli", zastanawiają się np. jak powinno się modlić co w zasadzie nie ma znaczenia gdyż jak to gryf stwierdził do boga docierają tylko "myślokształty" czy jak to lucyfer zauważył intencje. Banują każdego zdrowo myślącego człowieka - czy to znaczy że nie jesteście w stanie odpowiedzieć na konstruktywną krytykę nie używając metody np. watykanu czyli tak w zasadzie "nic sensownego"? Jeszcze jedno przed zbanowaniem do królowej gwiazd - przydałby ci się kobieto kurs  z komunikacji interpersonalnej. Już widzę te wyniosłe i "zawazelinowane" wypowiedzi. Pozdrawiam



bolek napisał:

(….)Czy Ty robisz ze wszystich idiotów i wariatów, czy sama jesteś psychicznie porąbana jak Lucyna Łoboś w zakładzie psychiatrycznym?

A może Gryl 144 spłonął na grylu lub ojciec skroił mu pupę pachem za głupie żarty na internecie?
Jakby nie było, mam poczucie humoru, więc bawiłem się nieźle a Ty jako Gryl144 czy odwrotnie mam nadzieję, że bawiłaś się tymi durniami co dali sie wodzić za nos jak cielątka, równie dobra miałaś frajdę.

Więcej?
Chcesz mi gwiazdo powiedzieć, że w tych fragmentach nie ma wylewania żółci oraz personalnych wycieczek? Dla Ciebie to normalny i konstruktywny sposób wyrażania opinii?

gwiazda napisał:

Pisząc tą odpowiedź jestem zdania, że każda osoba, która została na samym początku potraktowana tekstem określającym stopień inteligencji zrazi się do dalszego czytania forum. Jeśli ja jestem osobą, która już jakiś czas jest obecna na forum nie ma możliwości odpowiedzi na czyjeś wyimaginowane poczucie "własnej wszechwiedzy" to czy można coś dodać?

Czy zechciałabyś wskazać jakąś wypowiedź, która określałaby stopień inteligencji rozmówcy?

masz na mysli moja wypowiedź ? :

xara napisał:

(…) mam wrazenie, ze Enki to istota z ujemnym IQ wytworzona właśnie z myślokształtów ludzi o porównywalnym poziomie inteligencji.

Jeśli tak, to przykro mi, ale jej nie zrozumiałaś. Enki to istota astralna powstała wiele milionów lat temu. Nie odnosiłam tej wypowiedzi do obecnie żyjących ludzi a tym bardziej nie do Slaya. To jest moje zdanie na temat Enkiego, powtarzam.
Nie będę ponownie uzasadniać czemu. Zawsze możesz powrócić do tamtej wypowiedzi na temat MERKABY.

Jeśli chodzi o Danikena, to nie jest wątek na ten temat. Jeśli chcesz dzielić się jego wiedzą, należy założyć osobny i tam kto będzie chciał wyrazi swoje poglądy. Pokrótce Ci powiem, że przyświeca mi zasada – Należy odróżnić ziarno od plew. Jeśli ktoś z uporem maniaka podtrzymuje, że jestem produktem najeźdźców z kosmosu, to jest dla mnie fantastą. Moja opinia na temat tych teorii  zawsze była oparta na  wierze, moim własnym systemie wartości oraz opracowaniami, które wyraźnie im  przeczyły. Od niedawna do argumentów przeciw dołączyła wiedza Gryfa, która wedle mojego rozumienia jest niepodważalna. Dlatego teorie Danikena uważam za fantastykę i nie będę ich zgłębiać.

Sly6 napisał:

I nie wyjeżdżajcie mi proszę że nie widząc mądrości w św. geometrii mam mały móżdżek  proponuje to zostawić do momentu aż będzie bardziej czytelne.

Sly, napisałam Ci, że świętej geometrii nie da się poznać na wiarę. Trzeba ją zobaczyć i zrozumieć. Nie miałam na myśli, że jesteś głupi bo nie kumasz, tylko to, że zagadnienie nie jest proste. Co innego jest zobaczyć bryły, które ją przedstawiają, dotknąć je, przebywać w ich otoczeniu, czuć w jaki sposób oddziaływają na człowieka a co innego przeczytać ich opis. Dlatego napisałam, ze życzę Ci poznania ich. Nie wiem czemu odebrałeś to w sposób jakoby miałabym Ci coś wyrzucać. Kiedyś też byłam w takiej sytuacji jak Ty. Nic nie rozumiałam. Kompletnie nic. Myślisz, ze mogłabym robić ci wyrzuty, że nie rozumiesz świętej geometrii, skoro jeszcze do niedawna to zagadnienie nie było mi znane? Do dziś nie wiem o niej wszystkiego. Moja wypowiedź do Ciebie, nie była atakiem.
Kończąc sprawę Danikena. Nie wiem, czemu zakładasz, ze wyskoczymy z tekstem o guru. To nie my używamy takich kontrargumentów. Nigdy spod palcy olda, Belluma, moich a już napewno nie sopd palcy K12G i Gryfa, nie padły takie słowa w odniesieniu do rozmówcy. Z przykrością stwierdzam, że to ludzie, którzy tu wchodzą nazywają Gryfa guru, nas sekciarzami. Jak można wykazać w pewnej chwili stajesz po stronie bolka. Wczoraj podczas rozmowy ze mną na gg też w zawaluowany sposób go broniłeś. A to przecież on chce nam zakładać kajdany, wysyła do psychiatryka i ubliża publicznie Gryfowi . Czy naprawdę jego postawa tak Ci się podoba, że piszesz do niego - bolek masz rację?

Ostatnio edytowany przez xara (2008-04-24 12:38:28)

Offline

 

#6 2008-04-24 14:51:22

gwiazda

Agat

Zarejestrowany: 2007-12-26
Posty: 188

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

..Piszesz tu pamiętnik czy tez nie masz nic do powiedzenia,jeżeli chcesz bawić sie w wyklejanki..to mogę dokleić opinie większości forumowiczow o twoim sposobie tworzenia konwersacji, którą jedynie ty uważasz za słuszną..Błysnęłaś xara wiedzą,wykazałaś dowody na prawdziwość swoich tez! Wskaż gdzie….jakoś nie widzę ani jednego ani drugiego
Proponuję, żebyś napisała coś w tym stylu:
1/nie posiadam żadnych dowodów na potwierdzenie prawdziwości moich tez
2/wiedza, którą posiadam poszła w zapomnienie obecnie jest mi do niczego nie potrzebna
3/………………
4/………………

•    Niepotrzebne skreślić.

PS. Odnoszę wrażenie, że nie jesteś przygotowana do dyskusji. Na pewno dowodem nie będzie tautologiczne stwierdzenie: tak, bo tak.

Offline

 

#7 2008-04-24 15:48:49

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

sly6 masz do odrobienia zaległości: -->LINK<--
Czy może reprezentowałeś jak to raczyłeś napisać "konstruktywną krytykę" (...)

Przypominam by przestrzegać "Regulaminu", i wziąć pod uwagę "pierwszy w tym temacie post" old spirit.

Pozdrawiam Serdecznie

Offline

 

#8 2008-04-24 23:25:11

sly6

Kryształ

4817774
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 73

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Bellum czytałem owe zaległości, cel został osiągniety cos się ruszyło - konstruktywną krytyką nazywam wypowiedzi innych które później..... zresztą sam wiesz co do bolka, odniosłem się do jego konkretnej wypowiedzi w ogólnym zarysie, facet troszke przegiął ale niestety nie czytałem jego wszystkicch wypowiedzi, generalnie wprowdził trochę świeżego spojrzenia. Ludzie taka moja prośba nie wklejajcie postów to strasznie zaśmieca i staje się mało czytelne.

Offline

 
  • Index
  •  » ???
  •  » W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
nowalia pakiet spa Ciechocinek wodomierze wrocław