• Index
  •  » Mesjasz
  •  » Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami

#9 2008-03-13 16:43:49

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami

Or napisał:

- Zatem , jaki był powód odrzucenia  mesjasza przez żydów ?
-Musiało dojsć do jakiejś rozmowy  do wymiany  słów  i  ....?

Uważam, że społeczność żydowska interpretuje samo pojęcie Mesjasz, niezgodnie z jego prawidłowym rozumieniem, podobnie jest w przypadku chrześcijan. Żydzi oczekują na Mesjasza, którego samo pojawienie się sprawi, iż na Świecie nastanie pokój. To są mrzonki wg mnie, celowo wprowadzone w ich umysły, by odrzucili prawdziwego Mesjasza.

Offline

 

#10 2008-03-13 19:47:02

Or

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 44

Re: Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami

Może Zydzi wiedza  jaki ich Mesjasz powinien byc ,a może mysla ,że wiedza.
Uważasz ,ze to mrzoniki  ?
To ja zapytam  jak ten prawdziwy  ma wygladać  co przynieść ze soba  co zaoferuje?

Offline

 

#11 2008-03-13 21:45:20

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami

Or napisał:

Może Zydzi wiedza  jaki ich Mesjasz powinien byc ,a może mysla ,że wiedza. Uważasz ,ze to mrzoniki  ?

Oczywiście nie da się całkowicie odrzucić jakiejkolwiek koncepcji, która zasadza się wobec nieweryfikowalnych treści. Jednak po przemyśleniu koncepcji dotyczących Mesjasza stwierdzam, że są one mrzonkami. Najbardziej przemawia do mnie koncepcja Gryfa.

To ja zapytam  jak ten prawdziwy  ma wygladać  co przynieść ze soba  co zaoferuje?

Chodzi Ci o wygląd fizyczny? Cały kruczek polega na tym, że nie trzeba Mesjasza osobiście poznawać, no, prócz może tych, którzy chcą z nim wypełnić zadanie odcięcia negatywnych wpływów, czyli pozbawienia Lucyfera możliwości posługiwania się instrumentami wpływu. Mesjasz wedle tej koncepcji ma właśnie poprowadzić wykonanie tego zadania, by można było zbudować cywilizację od nowa, na normalnych, pochodzących z Nieba zasadach. Chodzi o przywrócenie tutaj środowiska Raju, czyli środowiska, w którym potrzeby Duszy będą spełniane i wracać ona będzie do Środowiska w którym się urodziła, czyli w tzw. na Ziemi - Niebie.

Offline

 

#12 2008-03-14 01:35:37

Dry007

red

Call me!
Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 23
Znak zodiaku: Bull

Re: Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami

Przepraszam, że się wtrącę w tok rozumowania ale czy jeżeli w dżungli amazonki żyje człowiek upośledzony psychicznie bez braku kontaktu z otoczeniem nie świadomy swojego istnienia, czy postać prawdziwego mesjasza żyjącego w obecnych czasach pozwoli mu dotrzeć do "prawdziwego domu"  ?
Czy nie ma to znaczenia dla misji "mesjasza" która się odbywa ?


Ad perpetuam rei memoriam

Offline

 

#13 2008-03-14 15:34:16

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami

Ludzie o których piszesz raczej tworzą radość i szczęście nie będąc tego świadomi. Jednak emocje, które tworzą są potrzebne dla ich Dusz. Dlatego spełniają oni potrzeby swoich Dusz. Nie muszą być niczego świadomi. Należy brać pod uwagę w kontekście wiedzy Gryfa, że tu chodzi o Dusze. Chodzi o przywrócenie normalnych warunków egzystencji, które będą tworzyć środowisko, w którym potrzeby Dusz będą spełniane. Upośledzenia, choroby - nie wynikają z niczego. Wszystko ma swoją przyczynę. W tym wypadku przyczyną jest zakłócone środowisko w którym żyjemy, zburzona jego harmonia, co wpływa na powstawanie kolejnych perturbacji, zaburzeń. Gdy środowisko zostanie ustabilizowane, przywrócone zostaną jego właściwe formy oddziaływania - tego typu problemy znikną.

Offline

 

#14 2008-03-14 20:44:29

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami

Przypomnę, że temat tutaj brzmi: "Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami".

Poniżej przedstawię w jaki sposób odnieśli się do tej informacji między innymi Żydzi piszący na żydowskim forum.
_______________

old spirit Wysłany: Nie Lis 11, 2007 2:17 pm
Na zaprzyjaźnionym forum otrzymałem taką odpowiedź w związku z wizytą Mesjasza na spotkaniu Żydów z Chrześcijanami:

Abojawiem napisał:

Jakies szczegoly...? Czy to zart? Co to mialo byc? Spotkanie z mesjaszem? Co za bzdury???

Odpowiedziałem w taki sposób:

Chodzi o to spotkanie http://areopag.eu/judaizm_i_chrzescijanstwo.html

Nie, to nie był żart. Coraz bardziej przekonuję się co do tego, iż to jest właśnie ten, zapowiadany Mesjasz. Odwiedził to miejsce o którym wspominałem. Rozmawiał z przedstawicielem społeczności żydowskiej(chodzi o panią Miriam Gonczarską), przekazał jej część wiedzy, ale ona - jej nie przyjęła. Żona Mesjasza powiedziała pani Miriam kto jest Mesjaszem i wskazała na niego wśród zebranych. Pani Gonczarska zapytała:

- Czy pani wierzy w to, że ta osoba jest Mesjaszem?
Gdy otrzymała odpowiedź twierdzącą, powiedziała:
- To nie mamy o czym ze sobą rozmawiać.

Pani Miriam miała możliwość poznania Mesjasza, jednak odrzuciła ją. Sytuacja sprzed 2000 lat powtarza się. Żydzi bez próby sprawdzenia - odrzucają Mesjasza. Słowa wypowiedziane przez osobą, o której po zapoznaniu się z wieloma informacjami można powiedzieć, iż jest zapowiadanym Meshaszem: "Żydzi nie chcą poznać Mesjasza, oni na niego czekają..." , wymagają moim zdaniem wtórnego przeanalizowania swoich poglądów na tę sprawę.

Mesjasz przysłuchiwał się dyskusji i stwierdził, że "ludzie się starają, ale cóz Bogu z tego?" Rozmawiając ze wzmiankowaną osobą napotkał na poniżenie proroka Eliasza, poprzez nadanie jego przypowieści jakiejś ślepej interpretacji. Pani Miriam odeszła po wysłuchaniu interpretacji Mesjasza mówiąc, że właściwa interpretacja już istnieje.

Natomiast, kolejny z zaproszonych gości - pan Marek Jeżowski ie wiedząc, iż rozmawia z Mesjaszem, wskazując na interpretację dotyczącą przyścia Mesjasza do trędowatych i leczenia ich, nie zaprzeczył i nie odrzucił interpretacji człowieka, który wskazuje na siebie, iż jest zapowiadanym Mesjaszem. Jaka to interpretacja? Otóż osoba podająca się za Mesjasza powiedziała, że prorokowi Eliaszowi musiało chodzić o coś innego, należy interpretować tę przypowieść alegorycznie. Mesjasz stwierdził, że Eliasz wskazuje na czasy ostateczne, że nie chodzi o pomoc i leczenie trędowatych, gdyż obecnie, we współczesnych czasach ta choroba nie występuje jako problem społeczny, a szczególnie w społeczności żydowskiej (jest to problem lokalnie marginalny nie dotyczący Żydów).

Mesjasz wskazuje na przypowieśc jako przenośnię dotyczącą osobowości duchowej człowieka, która na podobieństwo trądu jest bardzo chroma, ulega rozkładowi. Mesjasz ma poprzez wskazywanie właściwej drogi postępowania - uzdrawiać duchowość ludzi. Brudne bandaże i trędowate ciało - symbolizują niewłaściwą duchowość zaadoptowaną przez ludzi. Jeśli chcecie poznać Mesjasza - miejcie oczy i uszy otwarte.

Tutaj, na tym forum - "cichy" napisał, że to co robię na forum zakrawa o sektę. Myli się. Tu nie chodzi o jakąkolwiek sektę, czy jekiekolwiek ugrupowanie, czy też stowarzyszenie - formalne, czy też nie formalne. Przekazuje Wam jedynie informacje, a co Wy z nimi zrobicie to już Wasza sprawa. Czy go poznacie czy nie, czy przeczytacie co on pisze, czy też nie i co z tym zrobicie to jest tylko Wasza sprawa, ja jedynie informuję o tym - jaka jest rzeczywistość, od Was zależy zrozumienie.
_____________________________________

Wysłany: Nie Lis 11, 2007 3:01 pm
Optymist na powyższe:

Wszyscy znaleźliśmy się w surrealistycznej sytuacji - najłatwiej byłoby zakończyć temat, ale jeśli głębiej się zastanowić, to otaczający nas świat jest jeszcze bardziej surrealistyczny niż spotkanie z Mesjaszem - prawdziwym, domniemanym- to sprawa historii, bardziej istotne, co On mówi..a słowa, opinie, interpretacje są co najmniej zastanawiające i warte głębokiego przemyślenia....
Tak myślę.......
Nawet jeśli jest to tylko "niecodzienna" sytuacja, to nasz Gość dysponuje bezsprzecznie większą ilością zmysłów, niż przeciętny człowiek - i tego akurat w pełni jestem pewien...bo to mi się sprawdziło.....
_________________
SZTUKA POWINNA NIWECZYĆ PRZEMOC.
___________________________________________
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 3:29 pm
Następnie napisała Miriam:

Moje pytanie brzmiało inaczej czy ten pan wierzy ze jest mesjaszem... dalej jest dobrze, To moja sprawa i nie mam zamiaru się z tego tłumaczyć.
________________________________________________
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 4:28 pm
niejaki 'szum', pisze:

jaką transportacją przyjechał mesjasz.

o ile mi wiadomo mesjasz ma sie zjawic na kompletnie biaym ośle.
_______________________________________________________________

Wysłany: Nie Lis 11, 2007 4:51 pm
Ponownie Miriam:

odjazdem
___________________________________________________________________

Wysłany: Nie Lis 11, 2007 5:11 pm
Następnie peacemeaker:

Mesjasz napewno przyjedzie jednym z najnowszych modeli pojazdu znanego jako " MERKAWA " Very Happy

czyżbym dobrze przeczytał ? Dorota jest na Forum ? Abojawiem ?
________________________________________________________________________________
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 6:09 pm

Gryf za moim pośrednictwem przekazał forum żydowskiej społeczności takie oto słowa:

old spirit napisał:

Zostałem poproszony przez osobę co do której mam coraz większą pewność, iż jest zapowiadanym Mesjasze - wiadomość dla użytkowników tego forum (dla Optymist i dla Miriam).

Gryf:
"Odpowiedź do Optymist;

Witam i przesyłam pozdrowienia.
Jest Pan najbardziej otwartym moim adwersarzem na forum i pomimo szeregu wątpliwości wyrażanych w treści postów, to istota moich wypowiedzi jest przez Pana dobrze oceniana.
Problem tkwi w samym sednie sprawy, które ujmuje kwestię autentyczności mojej postaci.
Mam nadzieję, że w końcu rozpoczniemy rzetelną dyskusję na forum w kwestii czasów ostatecznych i postaci biorących udział w zdarzeniach, notabene zapowiadanych w różnych proroctwach i przepowiedniach.

Odpowiedź do Miriam.

Witam.
„Moje pytanie brzmiało inaczej czy ten pan wierzy ze jest mesjaszem”
Odpowiedź mojej małżonki brzmiała „oczywiście, że tak”.
Z mojej strony na takie pytanie muszę odpowiedzieć szerzej.
Nie istnieje tu kwestia wiary, ja wiem, jaką funkcję pełni moja dusza w niebie, posiadam odpowiednie dyspozycje, które należą się dowódcy wojsk nieba i wiedzę niezbędną do wykonania zadania natury wojskowej z postaci człowieka, w którego jest wcielona dusza Pana zastępów.
Tu wskazywane informacje, które mówią o mojej pewności, są poparte wieloma latami odpowiednich przygotowań do pełnienia funkcji dowódcy wojsk z ciała człowieka. Te przygotowania to realna praca na poziomie ćwiczeń oddechowych i równoczesnej mentalnej nauki, wspomaganej odpowiednimi informacjami, przesyłanymi w kluczowych momentach.
Dodam, że nigdy podczas kilkudziesięciu lat takiej pracy, jak również wcześniej nie doznałem stanów umysłu, które określane są jako nieświadome.
Pierwsze dwanaście lat to ćwiczenie umysłu w zakresie logiki zdarzeń, kolejne to wyżej wskazana praca mentalno-oddechowa, wszystko po to bym mógł dysponować odpowiednimi technikami.
Służą one do korzystania z atrybutów dowódcy wojsk nieba z tych samych, z których korzystałem przed wcieleniem.
Dzięki takim dyspozycjom mogłem poznać rzeczy istniejące tylko w niebie, również poznałem stosunki tam panujące i zasady społeczne organizujące życie. Są to takie wartości, których nie można sobie wyobrazić, w świadomości człowieka brak przyczyn do wymyślenia takiej formy życia jak również do wymyślenia wyglądu środowiska w niebie.
Ja te rzeczy poznawałem, korzystając z dostępnych mi atrybutów techniki nieba umożliwiających podróż mojej duszy do domu.
Wszystkie czynności odbywały się i nadal odbywają w stanach realnej świadomości, a jest to gwarancja, że nie ma tu wpływu zewnętrznych istot duchowych. Jak Pani widzi mogę rzetelnie stwierdzić, że ja jestem Panem Zastępów i wykonuję zapowiadaną od tysiącleci misję. Innym istotnym dowodem jest mija zdolność odczytywania informacji zawartych w Świętych pismach.

Bym mógł osiągnąć obecny stan wiedzy, niezbędne były odpowiednie predyspozycje rodowe, to zabezpieczyła mi linia rodowa pokolenia Dawidowego. Dodam, że zakres mojej wiedzy, nigdzie nie zapisanej przekracza zakres wielu dziedzin nauki. Dziedzin z zakresu wiedzy świadczącej o Bogu i tematów z Nim związanych. Wiem jak zbudowano Wszechświat, wiem jak powstał człowiek i czego od niego oczekuje Bóg.

Sądzę, że te informacje usuną Pani wątpliwości.
Pozdrawiam; Pan Zastępów."

Ja także pozdrawiam społeczność tego forum.

Potem pojawiły się kolejne posty:
________________________________________________

Cichy
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 1938
Skąd: Stare Sioło k/Majdanu
   
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 8:04 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
Old pisząc swoje posty na tym forum jesteś jakm człowiek wchodzący z zapaloną swiecą do słonecznego pokoju. A mimo to wmawiasz nam, którzy w nim są, że jest ciemno. Żal mi Cbiebie.


Ostatnio zmieniony przez Cichy dnia Nie Lis 11, 2007 8:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
______________________________________________________________________________________________________    
peacemeaker
Zbanowany

Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 606
Skąd: zabanowany
   
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 8:29 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
old spirit skoro wiesz ja zbudowano wszechswiat to ja mam pytanie jakie ciało niebieskie w Układzie Słonecznym ma najbardziej żydowską nazwę ?
podpowiem to słowo znane i wypowiadane przez wiekszość Żydów na ziemi . No przynajmniej raz dziennie .
Inni tez mogą odpowiadać ale wolałbym zeby to old spiryt napisał Very Happy
może zawrzemy spółkę ? bedziesz dostarczał klientów do moich albumów ? Very Happy

wybacz ale ja twoje posty traktuje jako rozrywkę , folklor , zaglądam czytam i dziwię się czrego to ludzie nie wymyslą jeszcze . do tej pory myslalem ze to moja sasiadka jest mesjaszem / jak sie przetłumaczy na nasze to takie brzmienie ma jej nazwisko Very Happy /
jak jej powiem o tym mesjaszu z Warszawy to bredziesz miał sie z pyszna

ale co ze Złota Bramą ? przecież ona ciągle jest zamurowana . Może zapytasz znajomego mesjasza kiedy będę mógł przez nią przejść ?
w styczniu jadę do Miasta .

_________________________________________________________________________________________________________
Miriam
Moderator


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 8:36 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
Odczep się odemnie!
____________________________________________________________
Miriam
Moderator


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 8:37 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
"odczep się odemnie" było do old spirita.
_____________________________________________________________________________________________________
peacemeaker
Zbanowany

Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 606
Skąd: zabanowany
   
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 10:26 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
ja to się już old spirytowi nie dziwię , moja znajoma z Katowic pisała ze mną prawie 3 lata na gg i email teraz zaczęła czytać jakies książki , broszury na tematy religijne
we wrzesniu napisał mi ze w obecnych zmienionych okolicznosciach nie może juz ze mna pisać bo ja jestem nikim a ona jest siostrzenicą Pana Boga
dokladnie to napisała " a Pan Bóg jest moim wujkiem "
może old spiryt czytał te same książki ?
tylko że ona to już naprawdę się do mnie nie odzywa
jak poczyta jeszcze ze dwa miesiące to przed Sylwestrem ani chybił ogłosi się mesjaszem
_________________________________________________________________________________________________________

Właśnie zauważyłem, że niektóre posty wymagają mojej odpowiedzi, celem sprostowania nieporozumień.

Offline

 

#15 2008-03-14 22:36:31

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami

A jak społeczność żydowska wzmiankowanego forum zareagowała w związku z ta informacją?

old spirit
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:50 pm    Temat postu: Oczekiwany Mesjasz w synagodze warszawskiej.     Odpowiedz z cytatem
Witajcie.

Otrzymałem niedawno wiadomość, że oczekiwany Mesjasz, szczególnego dnia (15.IX.2007r.) - odwiedził synagogę przy placu Grzybowskim w Warszawie, zaraz po modlitwie ok. godz. 20.30. Powiedział, że synagoga wywarła na nim bardzo dobre wrażenie.

Pozdrawiam serdecznie.
_______________________________________________________________    
AgnieszkaNY
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: New York   
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 8:19 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
A jak wyglada ta synagoga,ze wywarla na Nim takie wrazenie i pojawil sie tylko tam Hm? Smile

_________________________________________________________________
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 10:45 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
Niestety nie było mnie tam, ale nie omieszkam czym prędzej się tam zjawić. W ogóle pójdę do obojętnie jakiej synagogi, jeśli można oczywiście tam wejść, bo nie wiem. To wrażenie dotyczy między innymi skromności i schludności. Żadnych obrazów i symboli, prócz jednej gwiazdy... Tak mówił Mesjasz. Właśnie przed chwilą otrzymałem kolejną wiadomość od Mesjasza (tak się składa, że mam z nim kontakt).

Mesjasz powiedział, że "synagoga zdeydowanie różniła się od przepychu chrześcijańskich świątyń, była prosta, jasna i czysta. Podszedł jakiś człowiek i wyjaśnił mi istotę tego miejsca."

Pozdrawiam serdecznie
__________________________________________________________________    
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 11:22 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
Arrow prosze pozdrowić Mesjasza....
_______________________________________________________________________________        
Cichy
Moderator

Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 1940
Skąd: Stare Sioło k/Majdanu
   
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:45 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
old spirit napisał:

"Mesjasz powiedział, że "synagoga zdeydowanie różniła się od przepychu chrześcijańskich świątyń, była prosta, jasna i czysta. Podszedł jakiś człowiek i wyjaśnił mi istotę tego miejsca."
Pozdrawiam serdecznie"


Kwestia wyglądu Synagogi Nożyków jest uwarunkowana technicznie, poprostu po wojnie okazało się, że nie ma materiałów na podstawie, których mozna odtworzyc pierwotny wyglad wnętrza i zdecydowano sie na taki "prosty i skromny styl" co faktycznie powoduje, że jest wyjątkowa.
____________________________________________________________________________
        
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:26 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
Synagogi czessto mają prosty styl - nie zauważyłam aby ta pod tym względem się wyróżniała - czasem jest trochę pozłacanych wykończeń, czasem bywają witraże oraz meble są bardziej nowoczesne i eleganckie.
Lawki są rzeczywiście u nas bardzo skromne ale to chyba poniekąd wynika z oszczędności lat 80-tych, kiedy synagoga była otwierana ponownie. Nigdy o tym nie myślałam, że nasza synagoga jest skromniejsza od innych. Widziałam dużo skromniejsze synagogi i widziałam bardzej eleganckie. Ta przypomina mi bardzo Moskiewską w Kitaj Gorodzie widać kreml z okien a nie Pałac Kultury no i może są ładniejsze wykładziny ale nie różni się prócz tego znacznie. Tam jest zdjęcie http://www.jta.org/cgi-bin/iowa/news/ar … atzah.html
Cichy oj cichy... Laughing
____________________________________________________________________________________
   
Oozie

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 997
Skąd: z nienacka
   
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 10:01 am    Temat postu: Re: Oczekiwany Mesjasz w synagodze warszawskiej.     Odpowiedz z cytatem
old spirit napisał:
oczekiwany Mesjasz, szczególnego dnia (15.IX.2007r.) - odwiedził synagogę przy placu Grzybowskim w Warszawie,

Chwila - to nie ten "Mesjasz" co mi wisi wyjasnienie hipotezy Riemanna?
To jak będzie - wyjaśniasz czy nie potrafisz?
_____________________________________________________________________________-
        
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 5:19 pm    Temat postu: Re: Oczekiwany Mesjasz w synagodze warszawskiej.     Odpowiedz z cytatem

old spirit napisał:
"oczekiwany Mesjasz, szczególnego dnia (15.IX.2007r.) - odwiedził synagogę przy placu Grzybowskim w Warszawie,"

Oozie w związku z powyższym napisał:"Chwila - to nie ten "Mesjasz" co mi wisi wyjasnienie hipotezy Riemanna?
To jak będzie - wyjaśniasz czy nie potrafisz?"

Oozie - a skąd u Ciebie przekonanie, że oczekiwany Mesjasz ma posiadać wiedzę absolutną? Jego wiedza nie dotyczy kwestii, które nie są związane z zamysłem Boga odnośnie misji Mesjasza, którą obecnie na Ziemi wykonuje. Nazywam tę osobę Mesjaszem, ponieważ coraz bardziej skłaniam się ku takiemu przekonaniu z racji osobistego z nim kontaktu. Wiedza jaką ten człowiek posiada, przekracza wszystko co do tej pory na Ziemi poznano. Nie jest to wiedza, za pomocą której może on wyjaśnić hipotezę Riemanna, bo to nie jest wiedza z tego świata (jak przypuszczam).

Pozdrawiam
________________________________________________________________________________    
Darek

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 218

   
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:55 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
widzi mi sie ze to ten sam Very Happy
___________________________________________________________________________________
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 11:47 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
Moje zainteresowanie sprawą dotyczącą Mesjasza wzmogło się po wydarzeniach związanych z zamykaniem tematów w których przekazywano jego wiedzę uzyskaną, jak twierdzą osoby przekazujące te informajce - na drodze przeróżnych kontaktów i doświadczeń. Po przeanalizowaniu wszystkich tekstów zamieszczanych na różnych forach i portalach, a także informacji uzyskanych drogą e-mailową i telefoniczną, zainteresowany byłem na tyle, by zaproponować kontakt osobisty.

Osoba podająca się za Mesjasza mieszka w dość urokliwym miejscu między starymi dębami pośród iglastego lasu. Olbrzymi pies na podwórzu bardzo dobrze pełni swoją rolę strażnika. Na podwórzu pojawił się wysoki jegomość i sprężystym krokiem, szeroko się uśmiechając podszedł do mnie i po przyjacielsku powitał. Jest to człowiek o przenikliwym wzroku, patrząc mu prosto w oczy nie wytrzymasz długo. Bardzo często żartuje, w sumie to można powiedzieć, że nieustannie. Jego śmiech i głos są czyste, człowiek ten brzmi jak dzwon.

Umująca osobowość budzi zaufanie. Jest to zwykły człowiek, który nie czyni cudów, nie strzela piorunami z oczu, nie lewituje i nie chodzi w powłuczystych szatach. Nie czyni jakichkolwiek gestów, które czynią przeróżni tzw. "mistrzowie" i guru. Całkowicie pozbawiony jest bufonady, nie modeluje swego głosu do specyficznych tonów. Przemawia wprost, naturalnie, wyjaśnia wszystko bardzo dokładnie i natychmiast odpowiada na każde zadane pytanie. Rozmowa z nim to prawdziwa przyjemność, podobnie tak zwykłe czynności jak zakupy w pobliskim sklepie Very Happy ponieważ jego humor sprawia, iż przebywanie w jego obecności czyni Cie człowiekiem wesołym Smile

Pozdrawiam
________________________________________________________________________________
Oozie

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 997
Skąd: z nienacka
   
PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 8:40 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
O ile pamiętam ów "Mesjasz" zobowiązał się do udzielania odpowiedzi na wszelkie pytania.
Skąd się takie typy lęgną ? Rolling Eyes
__________________________________________________________________________________
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 8:41 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
I tak oto powstaje wielka literatura i fałszywi mesjasze... Wink
_______________________________________________________________________________
AgnieszkaNY

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: New York
   
PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 3:56 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
No coz widzimy to co chcemy widziec gratuluje Old Sprintowi,ze mial okazje poznac Mesjasza i udzieli mu sie od Niego dobry humor.... Very Happy
_______________________________________________________________________________         
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 5:12 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Oozie napisał:
"O ile pamiętam ów "Mesjasz" zobowiązał się do udzielania odpowiedzi na wszelkie pytania.Skąd się takie typy lęgną ? Rolling Eyes"

To źle pamiętasz. Deklarował, że odpowie na każde pytanie z zakresu dziedzin, które związane są z jego misją. Każde pytanie dotyczące Nieba, Dusz, piekła, duchowości, początków życia (na poziomie niedostrzegalnym za pomocą narzędzi, którymi dysponuje nauka), biblii (szczególnie apokalipsy), przepowiedni...

Miriam napisał:
"I tak oto powstaje wielka literatura i fałszywi mesjasze... Wink"

Miriam, żartujesz, czy rzeczywiście twierdzisz, iż jest to mesjasz fałszywy? Jeśli tak, to powiedz mi na jakiej podstawie tak twierdzisz?

AgnieszkaNY napisał:
"No coz widzimy to co chcemy widziec gratuluje Old Sprintowi,ze mial okazje poznac Mesjasza i udzieli mu sie od Niego dobry humor.... Very Happy Very Happy"

Czyżbyś sugerowała, że widzę to, co chcę widzieć, a co nie jest zgodne z prawdą? Jeśli tak - to podaj powód w oparciu o który tak sądzisz. Co do dobrego humoru, to chyba nie wyrażasz się ironicznie i nie chcesz zasugerować, że Mesjasz ma być smutasem lub człowiekiem śmiertelnie poważnym w każdej sytuacji?
________________________________________________________________________________________    
AgnieszkaNY

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: New York
   
PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 5:38 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Nie znam Ciebie nie mialam okazji poznac Mesjasza skoro spotkales Mesjasza i Twoim miemaniu to On to moge tylko polemizowac z Toba na ten temat...Widac osoba o ktorej mowa zna odpowiedzi na Twoje pytania nie moje i dobrze sie czujesz w jej obecnosci...nie smiem stwierdzac,ze to Mesjasz jak i rowniez podwazac tego.Skoro w Twoim mniemaniu to Mesjasz to trzymaj sie tego...
To tak samo jak ja napisze,ze jestem Miss New York....
wiec jestem MIss czy nie?
____________________________________________________________________________________
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 6:52 pm    Temat postu:
Cytat:
Miriam napisał:
"I tak oto powstaje wielka literatura i fałszywi mesjasze... Wink"

old spirit  związku z powyższym napisał:
"Miriam, żartujesz, czy rzeczywiście twierdzisz, iż jest to mesjasz fałszywy? Jeśli tak, to powiedz mi na jakiej podstawie tak twierdzisz?"

Wystarczy wyjrzeć przez okno... Otworzyć radio, gazete lub telewizję...
_________________
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 9:43 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

AgnieszkaNY napisał:
"Nie znam Ciebie nie mialam okazji poznac Mesjasza skoro spotkales Mesjasza i Twoim miemaniu to On to moge tylko polemizowac z Toba na ten temat...(...) Skoro w Twoim mniemaniu to Mesjasz to trzymaj sie tego..."

Do pewnego momentu zbierałem wszelkie informacje na jego temat. Tzn. jego filozofię, wiedzę... Obecnie mam z nim bezpośredni kontakt. Rozmawiam z nim, wciąż czytam jego teksty. Mogę powiedzieć, że coraz to bardziej przekonuję się o tym, że to właśnie jest TEN oczekiwany Mesjasz. Czy jest nim dla mnie? Czy spotkałem Mesjasza? Nie wiem. Być może w niedługim czasie się dowiem.

Cytat:
"Widac osoba o ktorej mowa zna odpowiedzi na Twoje pytania nie moje i dobrze sie czujesz w jej obecnosci...nie smiem stwierdzac,ze to Mesjasz jak i rowniez podwazac tego."

Skąd pewność, że nie zna odpowiedzi na Twoje pytania? Mogę przekazywać odpowiedzi od niego... Ja również nie będę niczego stwierdzał.

Cytat:
"To tak samo jak ja napisze,ze jestem Miss New York....wiec jestem MIss czy nie?"

Podaj imię i nazwisko (rzeczywiste), a wtedy szybciutko odpowiem Smile

Pozdrawiam serdecznie
________________________________________________________________________________________-        
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 9:48 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem


Miriam napisał:
"I tak oto powstaje wielka literatura i fałszywi mesjasze... Wink"

old spirit na powyższe:
"Miriam, żartujesz, czy rzeczywiście twierdzisz, iż jest to mesjasz fałszywy? Jeśli tak, to powiedz mi na jakiej podstawie tak twierdzisz?"

Miriam na powyższe:
"Wystarczy wyjrzeć przez okno... Otworzyć radio, gazete lub telewizję..."

Ok. Czy możesz podać interpretację proroctw, które wymuszają na Tobie takie przekonanie? Jak mniemam, uważasz, że gdy ON się pojawi - będą trąbić o tym wszędzie?
________________________________________________________________________________________    
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 10:42 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Swiat nie zmienił się na lepsze...
_________________________________________________________________________________________    
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 11:07 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Miriam napisał:
"Swiat nie zmienił się na lepsze..."

A gdzie jest powiedziane, że jak on przyjdzie Świat automatycznie zmieni się na lepsze?
___________________________________________________________________________________________
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 11:28 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Miriam napisał:
"Swiat nie zmienił się na lepsze..."
old na powyższe:
"A gdzie jest powiedziane, że jak on przyjdzie Świat automatycznie zmieni się na lepsze?"

W Talmudzie na przykład...
__________________________________________________________________________________________
Oozie

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 997
Skąd: z nienacka
   
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:09 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

old spirit napisał:
"Mogę powiedziec, że coraz to bardziej przekonuję się o tym, że to właśnie jest TEN oczekiwany Mesjasz."

No własnie - to może ów "Mesjasz" zabrałby się za wypełnianie proroctw.
Np. taką Świątynię mogłby odbudować...albo coś łatwiejszego - powszechny pokój i szczęście na świecie.
Nie żeby zaraz tam nie wierzyć ale ludziom żyłoby się lepiej.

old spirit napisał:
"biblii (szczególnie apokalipsy"

Well well - a od kiedy apokalipsa jest częścią żydowskiej Biblii?
___________________________________________________________________________________________
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 10:10 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Wiadomość dla Ooziego;
Po przeczytaniu Twojego postu w sprawie odpowiedzi Mesjasza na pytanie dotyczące hipotezy „Rimanna”, skontaktowałem się z Mesjaszem by wyjaśnić tę kwestię.

Mesjasz odpowie na każe pytanie, które dotyczy spraw Boga na Ziemi praktycznie bez zastanowienia, o czym przekonałem się podczas osobistej rozmowy z nim. Na inne pytania, między innymi takie jak Twoje, które dotyczą spraw ziemskiej nauki wskaże wnioski pozwalające na wyjaśnienie problemów.

Do rozwiązania takich kwestii, niezbędni są specjaliści z odpowiednich dziedzin, którzy wyrażą chęć współpracy z Mesjaszem na Jego warunkach.
Mogę Tobie w sprawie zapytania do Mesjasza odpowiedzieć tyle ile się dowiedziałem. Problemu, który obejmuje hipoteza „Rimanna” nie można rozwiązać działaniami matematycznymi, które jako dane przyjmują tylko liniowość lub płaszczyznę. W tym przypadku niezbędne jest określanie całej przestrzeni fali.

Pozdrawiam serdecznie
__________________________________________________________________________________________________    
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 10:29 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
Oozie...
"Mówisz: "Mesjasz mógłby odbudować świątynię...".

Powiem Ci, że widziałem kamień węgielny, który jest zapowiadany przez Dawida, a który ma umożliwić zbudowanie Syjonu, lub Nowego Jeruzalem, albo jeszcze inaczej Miasta Pana. Ten "Kamień Węgielny" wykonał Mesjasz. Mówisz, że jeżeli nie może odbudować Świątyni to może zrobi coś innego, powszechny pokój i szczęście na Ziemi. Powiem Ci tyle, tego nie wykona nikt, lecz gdyby ludzie posłuchali Mesjasza i czynili to, co im mówi, żyliby w szczęściu i innym by pozwolili tak żyć, do ogólnego pokoju już prosta droga.

Co do Apokalipsy to masz rację, nie jest ona tożsama z religią Żydowską, ale jest tożsama z Mesjaszem i Jego przyjściem na Ziemię, a on pochodzi z Rodu dawidowego - a więc jest Królem Żydowskim, mimo, że jest narodowości polskiej.
______________________________________________________________________________________         
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:02 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Ktoś kto jest narodowości Polskiej nie moze być z Rodu Dawida...

Wiesz, myślę że byłbyś świetnym autorem literatury fantastycznej - religia wymaga jednak większej precyzji myślenia, szczególnie Judaizm.

Uwaga! Mam obniżoną odporność na nawracanie... Jeśli prubujesz nas namówić na przyjęcie twoich poglądów to może to skrócić twoją obecność na tym Forum, no chyba, że żartujesz - jeśli tak to przepraszam...

Bardzo bym chciała żebyś żartował bo świetnie piszesz (od strony językowej na to patrząc).
_____________________________________________________________________________________________-
Oozie

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 997
Skąd: z nienacka
   
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:17 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

old spirit napisał:
"Powiem Ci, że widziałem kamień węgielny, który jest zapowiadany przez Dawida, a który ma umożliwić zbudowanie Syjonu, lub Nowego Jeruzalem, albo jeszcze inaczej Miasta Pana. Ten "Kamień Węgielny" wykonał Mesjasz.
...
Powiem Ci tyle, tego nie wykona nikt, lecz gdyby ludzie posłuchali Mesjasza i czynili to, co im mówi, żyliby w szczęściu i innym by pozwolili tak żyć, do ogólnego pokoju już prosta droga."

Kolego - zanim pacniesz kolejną bzdurką może zapoznałbyś się z proroctwami dotyczącymi Mesjasza.
Czekamy na Świątynię. Trzecią.

I Mesjasz ma zaprowadzić pokój na świecie. With almighty superpowers. Ktoś ci trefny towar podsuwa, naprawdę odstaw to co palisz czy łykasz...
____________________________________________________________________________________________         
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 12:32 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"I Mesjasz ma zaprowadzić pokój na świecie. With almighty superpowers. Ktoś ci trefny towar podsuwa, naprawdę odstaw to co palisz czy łykasz..."

No i tu się w 100% zgadzamy oozie - tylko wiesz ja myślę, że może ten inteligentny i miły pan... poprostu sobie żartuje a my dajemy się nabrać jak muchy na lep... Może on to wymyśla bo chce nas sprowokować a potem napisze: dziękuję za uczestniczenie w badaniach socilogicznych..
_____________________________________________________________________________________________         
Oozie

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 997
Skąd: z nienacka
   
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 12:57 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Gdyby ten pan był inteligentny to wiedziałby że w kwestii religii - a zwłaszcza w odniesieniu do judaizmu - nie wypada robić sobie takich frywolnych żarcików. Zwłaszcza że osoba Maszijacha stanowi podstawę rozbieżności Żydów z chrześcijanami.

Dlatego uważam że to odbicie na kształt syndromu Jerozolimskiego.
_________________
Miriam
Moderator


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 3:17 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Tu się nie zgodzę, inteligencja i wiedza to nie to samo. Czasem prowokując w inteligentny sposób można się wiele dowiedzieć...

W judaiźmie na szczęście postać Mesjasza nie jest aż tak "swieta" wiec mi nie przeszkadzają żarty na ten temat... Szczególnie, że jego jeszcze nie ma, więc nikogo się przezto nie obraża.
____________________________________________________________________________________
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 9:13 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Z powodu tak ostrego ataku na mój zdrowy rozsądek i trzeźwość mojego umysłu, mam prawo żądać od Pani Miriam i Pana Oozi, ustosunkowania się do treści z notatki Rabina Kaduri. Jak ocenicie słowa zawarte w treści notatki, a zbliżone wartością, do treści zawartej w moim poście?

Tekst z notatki Rabina Kaduri, cytuję;

„Na kartce rabin Yitzhak Kaduri zapisał imię Mesjasza, na którego z utęsknieniem czekają Żydzi od tysięcy lat. Ku konsternacji ortodoksyjnych Żydów, jak również niedowierzaniu wszystkich Żydów na świecie, rabin Kaduri zapisał, że Mesjaszem, który przyjdzie jest Yehoshua, zwany także Yeshua, nam wszystkim znany jako Jezus. „Podniesie On ludzi i udowodni, że Jego słowa i prawo są ważne" – zapisał rabin Kaduri.
Zdanie powyższe zapisane po hebrajsku brzmi: Yarim Ha'Am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim, z którego ortodoksyjni Żydzi interpretując je w świetle stosowanych przez siebie kabalistycznych schematów, wyczytują właśnie imię Yehoshua, syna Yohozadaka".

Świat żydowski zaniemówił

Na 108-letniego rabina Kaduri posypały się oskarżenia o niemoc fizyczną i psychiczną w czasie spisywania notatki. Ultra-ortodoksyjni Żydzi z Yeshivy Nahalat Yitzak z Jerozolimy, którzy jeszcze nie tak dawno fanatycznie na ulicach Jerozolimy, z 300-tysięcznym tłumem żegnali swego mistrza, twierdzą dziś, że ich mistrz nie zostawił wystarczającego klucza do interpretacji swoich słów wskazujących na tego Mesjasza.

Oprócz tajemniczej notatki, ortodoksyjych Żydów "niepokoją" i inne epizody z ostatnich lat życia swego mistrza. Na kilka miesięcy przed swoją śmiercią rabin Kaduri zaskoczył swoich uczniów publicznym oświadczeniem w święto Yom Kippur, mówiąc iż „spotkał się z Mesjaszem". Według rabina Kaduri, jak również według przewidywań innych znanych rabinów, jak Haim Cohen, Nir Ben Artzi czy jego żony Haim Kneiveskzy, Mesjasz ma przyjść do ludu Izraela „po śmierci Ariela Sharona" [B. premier znajduje się cały czas w stanie śpiączki.]. Wnuk rabina Kaduri, rabin Yosef Kaduri twierdzi, że jego dziadek wielokrotnie przed śmiercią mówił o przyjściu Mesjasza i Zbawieniu, które przyniesie.

Opis Mesjasza – podany na oficjalnej stronie internetowej kaduri.net – zbliżony jest do opisu przyjścia Pana Naszego Jezusa Chrystusa, danego w Nowym Testamencie. „Czy uwierzymy w Mesjasza od razu?" – pyta się rabin Yitzhak Kaduri. „Nie, na początku niektórzy z nas uwierzą w Niego, inni jednak nie. Łatwiej będzie uwierzyć w Niego i podążyć za Nim ludziom nie-religijnym niż ortodoksyjnym. […] Trudno będzie uwierzyć i zrozumieć Mesjasza nawet wielu dobrym ludziom. Przywództwo Mesjasza, który przychodzi w ciele i krwi, jest trudne do zaakceptowania dla wielu. Jako przywódca, Mesjasz nie będzie piastował żadnych stanowisk, ale będzie pomiędzy ludźmi, jak również będzie korzystał z mediów do komunikowania się. Jego panowanie będzie czyste i pozbawione osobistych i politycznych celów. Podczas swego Królestwa, panowały będą tylko Sprawiedliwość i Prawda."
Rabin Kaduri stwierdza dalej, że "Objawienie Mesjasza przyjdzie w dwóch fazach: w pierwszej będzie potwierdzał swoją pozycję jako Mesjasz, jakkolwiek nie ujawni się. Potem ujawni się niektórym Żydom, niekoniecznie tym uczonym w Piśmie [Torze]. Ujawni się nawet ludziom prostym. Dopiero wtedy ujawni się On całemu narodowi, a ludzie będą dziwili się: 'Czy to jest ten Mesjasz?' Wielu będzie znało Jego Imię, lecz nie będzie wierzyło, że ten właśnie jest Mesjaszem".
___________________________________________________________________________________
Oozie

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 997
Skąd: z nienacka
   
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 8:25 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

old spirit napisał:
"Jak ocenicie słowa zawarte w treści notatki, a zbliżone wartością, do treści zawartej w moim poście?"

Każdemu może na starość odwalić. Nie on pierwszy nie ostatni. A twój post? Byli tacy nawiedzeni z sekty Niebo, byli wyznawcy Masona - nie martw się - to się da wyleczyć. Takich co się podawali za Mesjasza kilku już było a mieli znacznie lepsze podstawy niż ten twój kolo. Zastanawiające jest tylko jak można być tak durnym by uznać że Polak może byc Mesjaszem.

old spirit napisał:
"Tekst z notatki Rabina Kaduri, cytuję;"

Stary spleśniały odgrzany kotlet. Nie ma czym się podniecać.
_________________________________________________________________________________________________        
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 12:23 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Oozi napisał:
"Każdemu może na starość odwalić. Nie on pierwszy nie ostatni."

Widzę, że jesteś specjalistą od oceniania Rabinów, a lubujesz się w ocenie jednego z największych w historii:

Cytat:
"Sprawa dotyczy notatki sporządzonej przez zmarłego w styczniu 2006 roku w wieku 108 lat rabina Yitzak Kaduri, jednego z najbardziej poważanych rabinów w historii."

Ciekawi mnie czy jesteś mędrcem, który osiągnął szczyt rozwoju duchowego i posiadł moralne prawo by oceniać innych, czy oszołomem, który bierze udział w wyścigu szczurów?

Kolejna Twoja mądrość objawiona: "Stary spleśniały odgrzany kotlet."

"Wybuchowa notatka zmarłego rabina wskazuje imię Mesjasza! "

Cytat:
"Świat żydowski trzyma tę tajemnicę nie wiedząc co z nią uczynić, jak ją zinterpretować, jak ją przełknąć. Jest tak wybuchowa, a jednocześnie tak prawdziwie porażająca, że ortodoksyjni Żydzi nie chcą w nią uwierzyć.

Sprawa dotyczy notatki sporządzonej przez zmarłego w styczniu 2006 roku w wieku 108 lat rabina Yitzak Kaduri, jednego z najbardziej poważanych rabinów w historii. Rabin Kaduri, specjalista Talmudu i kabały, na kilka miesięcy przed swoją śmiercią spisał na małej karteczce swoje ostatnie słowa. Zaklejona w kopercie notatka miała być według życzenia rabina otwarta dopiero teraz. Gdy ją w końcu odczytano, wybuchła burza."
______________________________________________________________________    
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 12:03 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Wspominałem już tutaj, na pierwszej stronie niniejszego wątku, że osobiście spotkałem się z osobą, co do której coraz bardziej żywię przekonanie, iż jest prawdziwym, zapowiadanym Mesjaszem. Dlatego nazywał go będę właśnie tak.

Mesjasz wyprowadził mie na tył domostwa gdzie na podwórzu zobaczyłem piramidę. Był to szkielet piramidy, która okazała się budynkiem skonstruowanym na bazie Świętej Geometrii. Nie jest to klasyczna piramida, z którą - jak powiedział - nie ma niczego wspólnego poza wizualnie podobnym kształtem. Nie daleko obok znajdowała się konstrukcja przypominająca kratownicę, jak się okazało także opracowana wg zasad Świętej Geometrii. Uniwersalność "piramidy" polega na łączeniu poszczególnych modułów ze sobą, co w efekcie może dać różnorakie, zależne od naszej fantazji kształty. Najważniejszym elementem w tej konstrukcji są węzły, dzięki którym konstrukcja jest prosta w montażu i dzięki nim można wprowadzać kolejne moduły, tworząc obiekty wielkości zależnej od potrzeb i przeznaczenia. W warsztacie i na podwórzu znajdowały się również inne elementy konstrukcyjne zbudowane w oparciu o zasady Świętej Geometrii.
___________________________________________________________________________________
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 9:17 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Aaaa witamy braci Masonów... Trzeba było tak odrazu! Przepraszam, że się nabijam ale Judaizm nie oddaje czci geometrii a tym bardziej piramidom, które żydowscy niewolnicy budować musieli w Egipcie. Jest to dla Judaizmu symbol wyzysku i ludzkiej pychy. Jeśli chodzi o kandydaturę na mesjasza to były lepsze, nie chcę podważać niczyjej kompetencji w wyborze ale mam sugestię; niech Żydzi wybiorą spośród siebie Mesjasza. Myślę, że jest większa szansa na to, ze zostanie zaakceptowany - w przeszłości zdarzały się próby narzucenia Mesjaszy z zewnątrz i kończyły się fiaskiem.
_____________________________________________________________________________________
peacemeaker
Zbanowany

Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 606
Skąd: zabanowany
   
PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 12:06 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Mesjasz w Polsce ? ależ tak i to nie jeden Very Happy

W połowie XVII wieku , po klęskach i pogromach na Kresach , po wojnach szwedzkich Polscy Żydzi zaczęli przebąkiwać pogłoski o tym ze Mesjasz jest już na ziemi . Dzień zbawienia jest już blisko . Niektórzy ponoć nawet znali nazwisko Mesjasza .
Podobnie jak c chrześcijanie za czasów Nerona oczekiwali Zbawiciela teraz Żydzi zaczęli oczekiwać kresu swoich nieszczęść i pojawienia się Mesjasza .
Kim był tajemniczy „przybysz „ ? . Sabataj Cwi . Urodził się w Imperium Ottomańskim w mieście Smyrna . Studiował księgi , był obeznany w Pismach ,podczas wędrówek po miastach Imperium spotkał się także z głosicielami Kabały . Najprawdopodobniej to oni pomieszali m8u w głowie tak bardzo że Cwi często popadał w różne depresje . Podczas takich napadów ogłaszał się Mesjaszem . Gmina wygnała go z miasta . Przywędrował do Polski . Tutaj jego wyczyny nie były znane . Ożenił się z Polką . W Polsce spotkał młodego kabalistę odszczepieńca – podobnie jak i on wygnanego przez gminę , który przekonał Cwi ze to on jest …Mesjaszem . Sabataj nie dał się długo prosić .
Mianował 12 Apostołów , człowiek który podpowiedział mu że jest Mesjaszem został …Prorokiem . Powrócił do Smyrny . Sam siebie nazwał Mesjaszem Królem
Teraz to on tworzył swoją własną wersję Judaizmu . Zrobił wiele rzeczy które zgodnie z naukami były …zakazane . Władze Osmańskie nie reagowały
Wręcz przeciwnie było im to na rękę . Cwi ogłosił dzień 18 czerwca 1666 roku Dniem Zbawienia . W tym samym roku pojechał do Konstantynopola żeby w stolicy imperium głosić swoje nauki . Nie wiedział że tam nie wolno było tego robić . Został aresztowany i postawiony przed sądem . Żeby chronic rodzinę zgodził się na zmianę wyznania , przeszedł na Islam . Jednak tak naprawdę dalej robił swoje . Został ponownie aresztowany i skazany na zesłanie do Albanii . Zmarł w 1676 roku .

Jego teorie i nauki nie umarły razem z nim . Stało się tak głównie dzięki „ Prorokowi „ Ratanowi . Hasła głoszone przez Natana szybko znalazły swoich naśladowców nie tylko w Polsce . W tamtych czasach były dość rewolucyjne .
Wielu Żydom spodobały się teorie usprawiedliwiające grzeszne życie . Wyjaśniające to czego nie mógł , nie był w stanie wyjaśnić judaizm który wyznawali do tej pory . „ Prorok „ Natan nie znał zasad judaizmu wiec wprowadzał swoje takie które zdobywały „ poklask „ wśród ludu .
Śmiało można powiedzieć że był Wałęsą tamtych czasów .
Sabataj Cwi zniósł wszelkie zło .
Od tej pory wszystko stało się czyste i już nic nie było niegodziwe .
Czyż nie piękne i chwytające hasło ?

a człowiek który przejał pałeczke po Cwi , czyli Jakub Frank ?

Izrale ben Elizer poszedł jeszcze dalej wg niego Zło stało się Tronem Pana
____________________________________________________________________
J 24
Zbanowany

Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 82
Skąd: Radomsko
   
PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 9:38 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Paaac w roli kaznodzieji jakoś się nie sprawdzałeś , Ty zawsze pozostaniesz grabarzem . w przenośni i dosłownie . Poczta !
____________________________________________________________________
kwapiszelzbieta

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 246
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 10:13 pm    Temat postu: Dowolny-MESJASZ w Synagodze     Odpowiedz z cytatem

Witam!!! ja jestem kobietą na męskich ,,wojnach w pisaniu trochę się znam..,,.ale tu czytam takie wypowiedzi ludzi o ktorych mysłałam, że są WIELCY! DUCHEM! INTELEKTEM !I ZE SA PRAWDZIWYMI DZENTEMENAMI!!!- moje zdziwienie dzis wieczorem sięgnęlo bruku......
jest mi przykro ...a nawet bardzo przykro...Powód???wcześniejsza wypowiedz CZŁOWIEKA J24 -- przecież się znacie!!!dlaczego własnie PAN J24 pytam prywatnie sugeruje o PIOTRZE...zostaniesz grabarzem!?!?
Pan wie,że PIOTR jest mądrym i inteligentnym ponad wszystko Człowiekiem ......Nie !!!POLACY SZANUJCIE SIE BO ROZDZIOBIA WAS KRUKI I WRONY!!!!I CO Z J 24 zostanie dla choćby ..grabarza???????
Obnażyłeś się tu na forum----czego oczekujesz??????kłotni????po co????
MILCZENIE JEST ZLOTEM___ZAPAMIETAJ TO J24.
Ela Kwapisz.
_________________________________________________________________________________
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 11:01 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Miriam, Mesjasz to nie jest postać, którą się akceptuję lub nie akceptuje, nie zależy to od woli jakiegokolwiek człowieka. A ta święta geometria, o której wspomniałem nie ma nic wspólnego z Masonami. Masonom się nawet nie śniło o takiej. Mesjasz nie należy do żadnego stworzyszenia, związku, religii czy sekty. O ile wiem, to gdy ukończył 33 lata podczas pierwszego przekazu z Nieba dowiedział się, że nie powinien już czytać żadnej książki. Cała jego wiedza - a wierzcie mi, że jest olbrzymia -wynika z jego nauki z Nieba, myślenia i doświadczeń. W pierwszym rzędzie mówi o sobie jako o Dowódcy Wojsk Nieba, Panu Zastępów. Kolejną ważną rzeczą, która go odróżnia od innych Mesjaszy jest to, iż nie mówi o sobie, że jest Jezusem, tylko jego najstarszym bratem w Rodzinie Królewskiej Nieba. Czytałem bardzo wiele i tylko on omawia logicznie istotę życia w Niebie.

Z mojej strony należy się pewne sprostowanie, bo bardzo niefortunnie użyłem słowa "piramida", jponieważ ta konstrukcja nie ma niczego wspólnego z piramidą; jest to ostrosłup o podstawie trójkąta. A jeżeli się wstydzisz świętej geometrii lub ją deprecjonujesz, to wiedz, że potępiasz kamień Węgielny Syjonu, który jest tożsamy ze świetą geometrią.
Proszę cię jeszcze Miriam byś wyjaśniła mi inną kwestię: dlaczego tak żarliwie jak walczysz z Mesjaszem nie broniłas jednego z najwspanialszych Rabinów w historii, tylko pozwoliłaś, by obrzucano go błotem.
A jeżeli nie wierzysz, że Mesjasz był w Synagodze, to idź i zapytaj czy nikt nie chciał wejść do Synagogi w określonym dniu i godzinie, który podałem w pierwszym poście.
W kwestii wyjaśnienia problemu, który dotyczy narodowości to fakt , że się przejęzyczyłem ale sam Mesjasz dopiero od niedawna wie, że pochodzi z Rodu Dawidowego. Zresztą na dowód swojej postaci posiada wiele argumentów.
I gdy będziecie szukali to zwróćcie jednak uwagę na to co napisał rabin Kaduri.
Poza tym przeczytajcie sobie Izajasza 28 rozdział 10,11,13, werset gdzie jasno jest wskazane, że Mesjasz nie będzie się posługiwał językiem hebrajskim.

Pemacemeaker — podstawową cechą określająca czas życia Mesjasza, to czasy i dni ostateczne. A więc może żyć tylko teraz, bo one nadeszły i musi zbudować Syjon, a jak już tu pisałem Kamień Węgielny został przez niego wykonany, pokażcie mi innego, który to uczynił ? A jest to pierwszy krok.
I na nic zda się wszelka dywagacja i indywidualne pomysły „Tylko Ten jest mesjaszem, który posiada całą wiedzę o świętej geometrii i zbuduje Syjon.
Na marginesie dodam, że na płaszczyźnie geometrii Pan Zastępów (Mesjasz), dowodzi proporcji Arki Przymierza.

Pozdrawiam
________________________________________________________________________
Darek

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 218

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 8:17 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

old spirit napisał:
"Nie jest to klasyczna piramida, z którą - jak powiedział - nie ma niczego wspólnego poza wizualnie podobnym kształtem. Nie daleko obok znajdowała się konstrukcja przypominająca kratownicę, jak się okazało także opracowana wg zasad Świętej Geometrii. Uniwersalność "piramidy" polega na łączeniu poszczególnych modułów ze sobą, co w efekcie może dać różnorakie, zależne od naszej fantazji kształty. Najważniejszym elementem w tej konstrukcji są węzły, dzięki którym konstrukcja jest prosta w montażu i dzięki nim można wprowadzać kolejne moduły, tworząc obiekty wielkości zależnej od potrzeb i przeznaczenia. W warsztacie i na podwórzu znajdowały się również inne elementy konstrukcyjne zbudowane w oparciu o zasady Świętej Geometrii."

super Smile
kiedys po grzybkach mialem podobna jazde. potem sie okazalo ze to byl sony center w berlinie.
_________________________________________________________________________________________
peacemeaker
Zbanowany

Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 606
Skąd: zabanowany
   
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 11:01 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

czytałem że " zspół Mesjasza " od kilkunastu lat kjest już całkowicie uleczalny . Ostatnio jak taki jeden pojawił sie w Jerozolimie to podpalił Bazylikę Grobu Pańskiego , ten pochodził z australii i masz racje nie mówił po hebrajsku , znał biegle angielski .
_____________________________________________________________________________________________

PAWEL {pprofesorek}

Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 11:22 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ta święta geometria, o której wspomniałem nie ma nic wspólnego z Masonami. Masonom się nawet nie śniło o takiej.
a wiec jest jeszcze lepszy od masonów(czyt. daje wiekszego kopa).
-
Cytat:
"nie należy do żadnego stworzyszenia, związku, religii czy sekty"
Mesjasz-ateista?
____________________________________________________________________________________________
J 24
Zbanowany

Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 82
Skąd: Radomsko
   
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 10:15 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

on jest duchem ale napewno nadejdzie ja wam to piszę
" a Sprawiedliwi bedą jedli ciała wężów na uczcie w czasach mesjasza ? "
to dlatego węże są takie długie żeby sprawiedliwi nie umarli z głodu
_______________________________________________________________________________________________
kwapiszelzbieta

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 246
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 7:27 am    Temat postu: tematy ogólne     Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
WAZ!!!wypuśćił JAD!!!
NIEROZWAZNIE I NIEUWAZNIE.
J24 NAPIL SIE...
BYL ZASPANY!!!
MYSLAL,ZE TO MLEKO MATKI!!!
__________________________________________________________________________________________________
Darek

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 218

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 4:57 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

be-jad chazaka Smile

uups chyba nie to swieto...
____________________________________________________________________________________
J 24
Zbanowany

Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 82
Skąd: Radomsko
   
PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:29 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

dlaczego węże w judaiźmie sa symbolem szczęścia i pomyslności ?
_________________________________________________________________________________________
Darek

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 218

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:32 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

a dlaczego nie? co zlego jest w wezu. nie trzeba go od razu jesc...
__________________________________________________________________________________________
ta.tusia

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 1004

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 12:25 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

to faktycznie wygląda na jakiś żart, albo przyplątał się jakiś mesjanista, podobno już są w Polsce, a kysz;-)
_____________________________________________________________________________________________
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 2:41 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Cześć J 24 ciekawe czy dostałeś moje wiadomosci.
Wąż nie koniecznie jest symbolem szczęścia przynajmniej ja się nie spotkałam z tekim podejściem.

Czasem spotyka się lewiatany na nagrobkach w ksztaucie węża ale jest to ryba, ktora jest symbolem płodności, życia a w tym wypadku lewiatan symbolizuje właściwie życie pozagrobowe. Jest coś z wężem ale miedzianym bo jego symbol przerwał zarazę - do symbolu szczęścia to jeszcze daleko. Jeżeli napiszesz mi skąd masz takie informacje to postaram się pomuc ci rozwiązać tą zagadkę.

Ser Pozdr,
Miriam
_____________________________________________________________________________    
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 2:57 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
Doszłam do wniosku, ze OLD SPIRYT nie żartuje. Chyba nie śmiejemy się z nim tylko z Niego... Zrobię rzecz, której już żałuję, bo mam kilka zabawnych pomysłów i serce mnie ściska ale zamknę tą dyskusję, mam nadzieję, że mnie zrouzmiecie. Żydowskie Prawo zakazuje nam niestety bawienia się cudzym kosztem (lifnej iwer - jest to jak kładzenie kłody przed ślepcem). Nie zamknę wątku odrazu, żeby każdy miał prawo dopiwiedzieć kilka słów (2-3 dni). Będę wdzięczna za zrozumienie i dziękuję za ciekawą dyskusję...

Old - jeżeli otworzysz nowy wątek o tym kandydacie na mesjasza teraz lub po zamknięciu tego wątku to dostaniesz bana, notatka zostanie usunięta - przykro mi ale to trochę w twoim interesie. Nie wiem czy ktoś Cię zna z realu, ale ludzie będą sobie robili żarty z tego co dla Ciebie ważne, a chcę, żeby Forum bylo miejscem "bezpiecznym emocjonalnie". Nie chcę wspominać o zakazie agitacji religijnej (innej niż żydowska Laughing a i ta też musi mieć swoje granice Crying or Very sad )

Domyślam się, że stać Cię na inne żydowkskie tematy i mam nadzieję, że zostaniesz z nami na długo.
________________________________________________________________________________________________
old spirit

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 10:02 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

No cóż, Miriam - zachowaj bezpiecznie swoje emocje, jest to słuszne. Jednak nie ze mnie się śmiejecie, tylko z siebie, nawet tego nie wiedząc. Jak stare polskie przysłowie mówi - ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

Ciekawa rzecz wystepuje prawie zawsze i na każdym forum gdzie informacje o tym człowieku są publikowane, primo-grupa wyśmiewców się pojawia; sekundo- zamyka się wątek.
Jedyne co teraz dla was mogę uczynić to przedstawić cząstke wiedzy Mesjasza, którą zamieścił na swoim forum http://www.mesjasz.pun.pl/
Znalazłem tam pierwszą część tego tematu:

"LOS CZŁOWIEKA.

I/ Zasady określające potrzebę zastosowania losu dla człowieka żyjącego na ziemi.

Termin los, określa sytuacje, jakie spotykają człowieka w jego życiu na ziemi. Z punktu widzenia człowieka, są to dobre i złe wydarzenia, które w taki czy inny sposób rzutują na jego osiągnięcia w trakcie życia.
Los to nie tylko zauważalne wydarzenia, losem są efekty występujące jako ciąg zdarzeń, które kreuje człowiek myślący. Proces ten jest jednym z instrumentów dostępnych człowiekowi. Człowiekowi, jako specjalnej postaci, która ma bezpiecznie wypełniać założony program życia emocjonalnego.
Zbiór predyspozycji wyewoluowanych w specjalnym procesie ewolucji, czyni z człowieka postać o wyjątkowych zdolnościach. Instrumenty, które umożliwiają objawianie się takich zdolności, zostały człowiekowi wprowadzone w trakcie ewolucji, na zasadzie symbiozy i współpracy.
Aspekt, który umożliwił zastosowanie mechanizmu symbiozy a w dalszej kolejności współpracy istot duchowych, to forma biologiczna, w jakiej rozwinął się człowiek. Biologia powstająca w środowisku wody, wszystkie swoje efekty rozwoju kreuje w postaci, która w mniejszym lub większym stopniu posiada w swoim organizmie wodę.
Jednym z istotniejszych procesów, które decydują o aktywności życiowej organizmu biologicznego, jest zmiana stanu wody w zakresie ciała biologicznego i jego otoczenia.
W stanie pary wodnej, mikro kropelki wody łatwiej przenikają środowisko, niż te, które są związana stanem cieczy.
Taka cecha fizyczna wody pozwala jej, zmieniać miejsce swego pobytu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że każda mikro kropelka wody zawiera w sobie informacje świadczące o procesach, jakie przebiegają w jej obecności, to wraz ze zmianą miejsca mikro kropelki wody, zmieniają również miejsce, informacje w niej zawarte.
W efekcie takiego procesu fizycznego, każde ciało biologiczne rozsyła wokoło informacje o stanie swoich procesów życiowych. Z czasem zapis informacji, zawartej w wodzie zostanie wymieniony na informacje z kolejnych środowisk, w których ta mikro kropelka się znajdzie.

Woda wyparowywana z ciała biologicznego człowieka, niesie z sobą informacje o stanie jego wszystkich procesów życiowych. Informacja w niej zawarta jest mikro-zbiorem materii, który odpowiada stanowi biologii człowieka. Część z tej wody może zostać na powrót wchłonięta przez ciało. Jeżeli ta woda w tym czasie, uzyska dodatkowe informacje z zewnątrz, to ciało biologiczne otrzyma możliwość skorzystania z tych informacji.
W taki sposób przebiega pierwszy stopień wymiany informacji pomiędzy środowiskami, które znajdują się w różnych stanach fizycznych. Ten, naturalny efekt ewolucji biologii, umożliwia ewolucję form posiadających małe zagęszczenie materii.
W trakcie ewolucji, powstają formy posiadające mózg, organ nazywany centralnym ośrodkiem zarządzania procesami życiowymi. Poszczególne partie mózgu, odpowiadają określonym aspektom składającym się na całokształt życia ciała biologicznego.

Możliwość kontaktu dwóch różnych form biologicznych, która realizuje się na poziomie rozrzedzonego stanu fizycznego, wnosi dodatkowy aspekt w zakres aspektów składających się na całokształt życia biologicznego. Taki aspekt, jest nazywany wrażliwością i niesie swoje przyczyny do powiększenia przestrzeni mózgu, która będzie odpowiedzialna za jego działanie.
W dalszym procesie ewolucji, ten aspekt umożliwi powstanie zbioru zarządzanego mózgiem nazywanego percepcją. Stan percepcji, mówi o stanie możliwości działania jednostki w otaczającym ją środowisku.

Oceniając efekty ewolucji biologicznej na ziemi, możemy odróżnić dwa typy, prawie identyczne w swoim stanie biologicznym, aczkolwiek bardzo różne w swoim zachowaniu i wyglądzie zewnętrznym. Te typy postaci, to małpa człekokształtna i człowiek.
Biologicznie różni je tylko kilka procent całokształtu a wartościowo, to zupełnie inne postacie. W tym miejscu należy odpowiedzieć na pytanie; co leży u podstaw takiej zmiany w ewolucji?"

Pozdrawiam.
_________________________________________________________________________________--    
Cichy
Moderator

Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 1940
Skąd: Stare Sioło k/Majdanu
   
PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 8:28 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Jeżeli przyjąć wymiane kropelek miedzy organizmami, to człowiek, którego spotkałem w tramwaju, mający potęrzne delirium, i rosiewający zapach przetrawionej alpagi, przekazywał pozostałym uczestnikom materiał genetyczny ?

Owszem biła z niego jasna informacja o trybie jego życia. Tak jak z kropli wody, która zawiera oprócz atomów, mikroorganizmy, które zawierają DNA i tylko dzieki DNA jest przekazywana informacja o gatunku, która z czasem napedza ewolucje, bo każdy organizm na ziemi sie uczy i przekazuje wiedzę potomstwu.
Niestety woda sama w sobie czyli H2O nie jest żywym organizmem, czyli jako taka nie może ewoluować, ani przekazywać informacji.
__________________________________________________________________________________________
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 10:05 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Cichy trzeba niestety wybanować Spiryt a nie wyśmiewać....
______________________________________________________________________________________________
Cichy
Moderator

Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 1940
Skąd: Stare Sioło k/Majdanu
   
PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 10:21 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Fakt może podałem za drastyczny przykład.

Jednak woda jako taka nieprzenosi żadnej informacji gatunkowej. DNA zawierają żywe organizmy i ta informacja jest przekazywana po przez rozmnażanie, a w przypadku wirusów - podłaczanie swojego DNA do DNA komórki macierzystej, tak aby ona produkowała wirus.
_____________________________________________________________________________________________
Miriam
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 586
Skąd: Zewsząd
   
PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 10:28 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
Cichy Pease!
_____________________________________________________________________________________________    
bocian

Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 18
Skąd: Poznan
   
PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 8:39 pm    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem

Ban by był tu najstosowniejszy, przecież to żydowskie forum, wiec po co zwłaszcza tu taj czytać ludzi którzy nie maja ani wiedzy ani szacunku.
_________________________________________________________________________________________________
kwapiszelzbieta

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 246
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 7:51 am    Temat postu: Mesjasz w warszwskiej Synagodze     Odpowiedz z cytatem

Witam-napiszę moje skromne zdanie na temat Mesjasza o którym pisze OLD SPIRIT tak;osobiście mnie temat poruszył to ,,cos,, innego od tematów zwykle poruszanych śledzę ten wątek z dużym zainteresowaniem.
Nie wypowiadam się na temat jako, że nie mam dostatecznej wiedzy na ten temat...ale czytam chętnie..nie banujcie tylko dlatego,że inni piszą cos o czym możemy się tylko od NICH dowiedzieć.
Ela Kwapisz.
_________________________________________________________________________________________________
Oozie

Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 997
Skąd: z nienacka
   
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 9:13 am    Temat postu: Re: Mesjasz w warszwskiej Synagodze     Odpowiedz z cytatem

kwapiszelzbieta napisał:
"nie banujcie tylko dlatego,że inni piszą cos o czym możemy się tylko od NICH dowiedzieć.
Ela Kwapisz."

Czego chcesz się dowiedzieć od bałwochwalcy i oszołoma?

Ma do tego portale typu wróżka.pl czy masoneria.eu - niech tam sprzedaje swoje urojenia.
_____________________________________________________________________________________________-
Cichy
Moderator

Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 1940
Skąd: Stare Sioło k/Majdanu
   
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 10:05 am    Temat postu:     Odpowiedz z cytatem
W porozumieniu z innymi moderatorami zamykam temat.
_______________________________________________________________________________________________

Offline

 

#16 2008-03-15 15:39:28

Or

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 44

Re: Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami

Bardzo dużo tego juz sie pogubiłam co kto mówi i po co ?
czy masz link do tych wypowiedzi ?

Offline

 
  • Index
  •  » Mesjasz
  •  » Oczekiwany Mesjasz na spotkaniu Żydów z chrześcijanami
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
weekend spa ciechocinek