#9 2008-03-29 14:46:23

Astorja

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 8

Re: Stosunek Mesjasza do religii.

Bellum napisał:

Czy mogła byś sprecyzować pytanie?

Wolałabym, ażeby to ON odpowiedział na pytanie, nie ty.
Dlaczego, skoro jest mesjaszem, nie robi niczego prócz nauczania ( w większości nastolatków ) na forach internetowych ? To jest jego misja ?

Bellum napisał:

Co robi w obecnej chwili papież?

Papież ? Pewnie walczy z wątpliwościami, czy nie wyjawić światu prawdy nt. fałszywości jego religii. Jeśli utożsamiacie swojego mesjasza z papieżem, to wiele wyjaśnia.

Offline

 

#10 2008-03-29 15:19:11

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Stosunek Mesjasza do religii.

Astorja napisał:

Mam rozumieć, że Mesjasz nadszedł żeby nauczać dzieci na forach paranormalnych ? Czy co teraz robi ? Pije kawę i ogląda seriale ? A może wybiera się do Jerozolimy ?

Astorja, pomijając ironię zawartą w Twoim pytaniu odniosę się do niego z pełną powagą. Gryf ,tak jak każdy człowiek urodzony w XX wieku i żyjacy w XXI pija kawę, ogląda telewizję, jeździ samochodem, używa internetu. Czy to dziwne?
Spodziewałaś sie, że Ten, który ma przyjsć, będzie wędrował w sandałach, obleczony w długie szaty, dzierżący w dłoni kostur, z rozwianym wiatrem długim włosem i jaśniejący? A może będzie od miasta do miasta podróżował na osiołku? Takie właśnie masz wyobrażenie?
Nie rozumiem, czemu ludzie myśląc o Mesjaszu nagle cofają się w czasie. Żyjemy w XXI wieku- latamy w kosmos, posiadamy broń masowego rażenia i dobrze rozwiniętą technikę. Media obecnie to najlepszy instrument komunikacji. Poprzez internet mozna trafić do większej ilosci ludzi niż podróżujac na osiołku, tudzież piechotą.
Myślisz, ze gdyby Jezus przyszedł w tych czasach, nie uzywałby tych wszystkich cywilizacyjnych wynalazków?

Offline

 

#11 2008-03-29 15:31:11

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Stosunek Mesjasza do religii.

Astorja napisał:

Dlaczego, skoro jest mesjaszem, nie robi niczego prócz nauczania ( w większości nastolatków ) na forach internetowych ? To jest jego misja ?

Mesjasz robi dużo wiecej o czym nie mozesz mieć pojęcia. Jego misja ma poważniejsze znaczenie niż udzielanie się na forach internetowych. Wiedziałabyć o tym, gdybyś zadała sobie trud przeczytania jego odpowiedzi na pytania oraz przytaczaną tu na forum wiedzę. Nie zadawałabyś wtedy tak trywialnych pytań.

Papież ? Pewnie walczy z wątpliwościami, czy nie wyjawić światu prawdy nt. fałszywości jego religii. Jeśli utożsamiacie swojego mesjasza z papieżem, to wiele wyjaśnia.

Obawiam się, ze jesteś w błędzie. Myslisz, że papież oraz ci, którzy nim sterują chcieliby zrezygnować z tej ziemskiej wszechwładzy?

Offline

 

#12 2008-08-02 01:26:44

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: Stosunek Mesjasza do religii.

"Gdyby Jezus żył w dzisiejszych czasach, też by jeździł mercedesem" - ponoć ojciec dyrektor

To oczywiście ma być humorystyczne.

Cieszę się że Xara potraktowała 'poważnie' pytanie. Niemniej jednak mi też ciśnie się ono na usta. Tyle że... w innej formie. Brzmi ono, nie dla czego na 'odizolowanej' stronie internetowej.. Ale dla czego akurat w moim ojczystym języku!? Czemu w Polsce... To do prawdy wydaje się człowiekowi takie dziwne kiedy coś wielkiego dzieje się w jego okolicy. Dla tego chciałbym wiedzieć, czemu akurat tutaj. Rozumiem postawę "A dleczego niby nie?" ale prosiłbym o coś bardziej satysfakcjonującego, nie ma powodu aby omijać prawdę.

Z tym wiąże się też część publikowanych tu przepowiedni, które opowiadają o Mesjaszu ze wschodu - z Jerozolimy, nie wschodniej Europy.

Jeszcze jedno, zapewne nie dokopałem się jeszcze do tego na tym forum, ale nie słyszałem jeszcze żadnej opini na temat Mahometa. Muzułmani uważają go za ostatniego proroka który gościł na ziemi, Islam także twierdzi o zatruciu chrześcijaństwa/katolicyzmu, a w szczególności Biblii. Proszę o komętarz.

Także sprawa samej Biblii, gdyby nie wybór kościola co do tekstów stanowiących pismo święte, mielibyśmy coś pokroju Hinduskiego Wedas, zbiór setek ksiąg których człowiekowi nie starczy żywota aby je przewertować. Więc wiele świadectw i ksiąg było pominiętych. Jak to się odnosi do całokształtu w naszej sytuacji?

Są także "religie" które nie są religiami z natury, tylko ugrópowaniem ludzi o podobnej filozofii, tak jak np. Buddyzm, chociarz on być moze jest religią skoro ma obrządki. Pomińmy więc Buddyzm z tego względu.

Ale patrzęc na jego kuzyna, Taoizm, którego jak 'wierzę' jestem członkiem (znowu, pomijając odłam mistyczno-magicznyTaoizmu). Taoizm nie jest religią, nie ma boga, ma jedynie kilku mistrzów którzy przekazali nam drogę życia, przedstawili swoje światopoglądy. Jest to bardzo głęboka filozofia, sięgaąca do korzeni i mechaniki istnienia, jak mówiłem niektórzy postanowili uczynić z tego religię, co nie powinno mieć miejsca z uwagi na wierzenia Taoistyczne.

Tak więc, jaki stosunek orzymuje Taoizm? Jest tm pewien system wierzeń, a raczej bliżej nieokreślonych prawd które powinniśmy na własną rękę odkryć... Taoizm to ścieżka, a raczej strumień. Ciekawi mnie jedynie czy mój "wybór" jest "skażony" czy też na ogół słuszny. Choć po słowach Gryfa, podejrzewam że spotkało by się to z aprobatą, jako Taoizm jest droga, nie celem, drogą do poznania, jednak co z wyzbywaniem się emocji? Z jednej strony to tanie "Niebiańskie" pozbycie się trzech dolnych kręgów, z drugiej strony zaprzeczanie naturze narzędzia jakimi jesteśmy - odwrócenie się plecami na nasze funkcjonowanie - ograniczenie emocji.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ciechocinek spa weekend dla dwojga komornik kraków