#1 2008-06-27 13:51:50

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

"Niewyobrażalne" zjawisko na biegunie północnym - stan alarmu

PAP, POg /10:41 | onet.pl |



"Niewyobrażalne" zjawisko na biegunie północnym - stan alarmu



http://m.onet.pl/_m/99ad2a4e0cf8531c5d22815d553499da,5,1.jpg


http://wiadomosci.onet.pl/_i/_logo/afp.jpg

To niewyobrażalne, ale po raz pierwszy w ludzkiej historii lód może w tym roku całkowicie zniknąć z Bieguna Północnego - pisze brytyjski dziennik "Independent".

- Naukowcy specjalizujący się w rejonach polarnych uważają, że prawdopodobieństwo całkowitego stopnienia pokrywy lodowej na Biegunie Północnym wynosi tego lata ponad 50 procent, gdyż gruba zwykle warstwa lodu, która powstawała na biegunie przez wiele lat, znika i jest zastępowana wielkimi połaciami cieńszego lodu narastającego zaledwie rok - alarmuje gazecie.

Dane satelitarne z ostatnich tygodni pokazują, że tempo topnienia lodu jest w tym roku szybsze niż w ubiegłym, kiedy to osiągnęło historyczny rekord. - Rzecz w tym, że po raz pierwszy, od kiedy pamiętam, Biegun Północny jest pokryty dużą powłoką jednoroczną, powstałą na jesieni i zimą - powiedział dr Mark Serreze z Państwowego Ośrodka Śniegu i Lodu USA w Kolorado.

Każdego lata pokrywa lodowa na oceanie częściowo topnieje, by odtworzyć się podczas arktycznej zimy, ale w ubiegłym roku jej ubytek był tak duży, że większość powierzchni Oceanu Arktycznego stanowią obecnie wody otwarte, a granica lodu pojawia się dopiero ok. 1100 km od Bieguna Północnego.

- To oznacza, że około 70 procent pokrywy tej wiosny stanowił lód jednoroczny. Naukowcy przewidują, że co najmniej 70 procent tego lodu - a może i cały - stopnieje całkowicie tego lata - podkreślił Serreze.

Wzrost temperatury spowodowany globalnym ociepleniem jest największy właśnie w rejonach polarnych i naukowcy obawiają się, że topnienie lodu sprawi, iż otwarte wody oceanu będą absorbować więcej ciepła i dodatkowo podwyższać temperaturę w tych okolicach.

"Independent" zauważa, że jeśli rzeczywiście lód całkowicie stopnieje i umożliwi dotarcie do Bieguna Północnego łodzią, stanie się możliwe eksploatowanie cennych złóż ropy i innych bogactw naturalnych w regionie.

Offline

 

#2 2008-06-27 15:07:19

sly6

Kryształ

4817774
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 73

Re: "Niewyobrażalne" zjawisko na biegunie północnym - stan alarmu

Chmmm... ostatnio wdałem się w książki typu "Proroctwo oriona", "Zaginiona księga Enki" i wiele innych tego rodzaju chyba czytam cztery naraz obecnie, spokojnie nie odbiło mi jeszcze, tak juz mam że zanim zaczne krytykę lub wyśmiewanie muszę poznać treść, analizuje próbuje łaczyć dane z jednej czy, innej trochę z Daenikena trochę z netu, część pamiętam jeszcze z opowiadań mojego ś.p. dziadka który mnie zainteresował tymi i innymi tematami, a trzeba wam wiedzieć iż w latach jego młodości raczej trudno było o książki tego typu i dodam jeszcze iż wskazany jest sposób myślenia powiedział bym ogólny bez zbędnego wdawania się w dywagacje o szczegółach. Kurcze staram się jak mogę opisać jak wyciągam wnioski, ale niestety jak to mówią mam umysł ścisły nie humanistyczny i jeszcze podobno jak to moja połowica twierdzi nie potrafię przekazywać wiedzy (skróty myślowe). W każdym bądź razie wzmianki o tym co piszesz Bellum czytałem kilkanaście lat temu, i znajduje je również w obecnych wydaniach ( może powielone ) pominę dalsze dane na temat tego zjawiska aby uniknąć zbędnego sarkazmu, pozdro

Offline

 

#3 2008-06-27 20:16:24

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: "Niewyobrażalne" zjawisko na biegunie północnym - stan alarmu

Sly6 W każdym przekazie jest ziarno prawdy...czy to Daeniken, czy Sitchin, czy Geryl. Nikt sobie niczego z palca nie wyssał. To, że coś zostało powiedziane kilkanaście lat temu i przemilczane, nie dziwi mnie. Inne czasy, inne media.

Dobrze, że szukasz, łączysz, zastanawiasz się. Świat, w którym żyjemy to nie kołyska. Jeśli ktoś zdaje sobie z tego sprawę, to bardzo dobrze. Szukanie odpowiedzi to najlepsze co może zrobić człowiek, który czuje się tu wyobcowany. Wierz mi, nie bez powodu jej szukasz w tych książkach i nie bez powodu dziwisz się, że ktoś jej nie szuka, że przyjmuje taki świat jak go wyuczono i mówi, że jest OK. Jestem przekona, że wielokrotnie zadawałeś sobie pytania typu : "Czemu ludzie nie widzą tego lub tamtego?", "Jak mogą być tak ślepi?", "Przecież to się nie trzyma kupy?", "Kurde gdzie ja do cholery jestem?", "Co za pustak, przecież to takie oczywiste?" itd., itp....

Pozdrawiam

Offline

 

#4 2008-06-27 20:25:49

sly6

Kryształ

4817774
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 73

Re: "Niewyobrażalne" zjawisko na biegunie północnym - stan alarmu

Jest tak jak piszesz, mam nawet swoją wersję ba, również dane podane przez Gryfa maja w niej nie mały udział, jak znajdę trochę czasu poddam wam moje przemyslenia pod ocenę. Oczywiści z góry informuje iż to napewno nie będzie atak czy.... sam nie wiem jak to ująć.
Pozdro all

Offline

 

#5 2008-06-27 22:58:26

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: "Niewyobrażalne" zjawisko na biegunie północnym - stan alarmu

sly6 napisał:

Jest tak jak piszesz, mam nawet swoją wersję ba, również dane podane przez Gryfa maja w niej nie mały udział, jak znajdę trochę czasu poddam wam moje przemyslenia pod ocenę. Oczywiści z góry informuje iż to napewno nie będzie atak czy.... sam nie wiem jak to ująć.
Pozdro all

Wg psychologii mówiąc, że to nie będzie atak, zaznaczasz, że jednak będzie Ale to psychologia.

Nauka mylną jest

Się zobaczy

Offline

 

#6 2008-06-28 00:11:17

sly6

Kryształ

4817774
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 73

Re: "Niewyobrażalne" zjawisko na biegunie północnym - stan alarmu

Nie będzie napewno

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pakiety wellness Ciechocinek