#9 2008-05-28 16:28:25

 Asef

http://img405.imageshack.us/img405/4882/modhv.png

Zarejestrowany: 2007-06-07
Posty: 444

Re: Logika

A no tak, ale to wynik tego błędu, każdy może się pomylic w słowie, ale to jest tylko pomyłka, niezauważenie i tyle, czy zatem to jest manipulacja ? czy ja manipulowałem ?

Offline

 

#10 2008-05-28 16:33:53

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Logika

Asef napisał:

A no tak, ale to wynik tego błędu, każdy może się pomylic w słowie, ale to jest tylko pomyłka, niezauważenie i tyle, czy zatem to jest manipulacja ? czy ja manipulowałem ?

Nie. Moim zdaniem nie manipulowałeś. Język polski potoczny różni się znacznie od tego "analitycznego". Mowa potoczna nie jest doskonała i tylko poloniści- humaniści lub ci co chcą się przyczepić dla samego przyczepienia się, tudzież pochwalić swoją wiedzą z tej dziedziny (takie vel Miodki), mogą uważać to za manipulację. 
To tylko moje, nieobiektywne zdanie.

Pozdrawiam!

Offline

 

#11 2008-05-28 16:38:08

 Asef

http://img405.imageshack.us/img405/4882/modhv.png

Zarejestrowany: 2007-06-07
Posty: 444

Re: Logika

Nawet nie miałem zamiaru manipulowac, był to błąd słowny jak widac.

Offline

 

#12 2008-06-09 23:46:52

kr0pElka

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 20

Re: Logika

Słowo "manipulacja" jest zdecydowanie nadużywane na tym forum. Szczególnie często oskarżani są o manipulację forumowicze o poglądach innych niż te, które prezentuje Gryf wraz z gronem moderatorów.
Zasadniczo "przeciętny" forumowicz nie może być manipulatorem, a to dlatego, że nie posiada cechy, która skłaniałaby do manipulowania. Manipulator dąży do osiągnięcia korzyści kosztem innych osób. Biorąc pod uwagę fakt, że forumowicze są niejako gośćmi Gryfa i grona wspierających go ludzi, a tym samym jakby stanowią grupę podrzędną, prędzej staliby się ofiarą manipulacji niż mogliby manipulować grupą uprzywilejowaną. Przypominam, że moderatorzy dysponują środkiem karnym w postaci bana, podczas gdy forumowicz nie ma takich możliwości. Osoby poddawane manipulacji najczęściej nie są świadome w jaki sposób wywierany jest na nich wpływ. Z oczywistych względów forumowicz nie może manipulować moderatorem. Manipulować można na różne sposoby, jednak zawsze ma to na celu realizowanie potrzeb (celów) manipulatora.
Na ten temat można by wiele. Pragnę jednak zasygnalizować problem i jednocześnie poprosić moderatorów o rozważniejsze posługiwanie się słowem "manipulacja". W końcu jest to forum... i skoro je stworzyliście to chyba w myśl współdziałania. Gdyby cel Wasz był czysto informacyjny, wystarczyłoby otworzyć stronę www. (bez możliwości wpisywania komentarzy), a jednak nawiązaliście dialog. Dlaczego zatem jesteście nieuprzejmi i surowi wobec forumowiczów? Jeśli wciąż będziecie przyjmować postawę "odgórną", ludzie wpierw będą się przeciw temu buntowali, a w końcu i zaprzestaną odwiedzać to forum (o ile wcześniej nie zostaną zbanowani). Zaraz usłyszę: "wolna wola", że "nikt nikogo nie zmusza"... odpowiedzcie sobie sami, czy dobrze się czujecie jak inni Was lekceważą? Nie sądzę. Myślę, że właśnie słowa aprobaty za "właściwą" postawę tak bardzo Was dowartościowują i utwierdzają co do słuszności poglądów wypowiadanych przez Gryfa.
Polecam każdemu bardzo przydatną książeczkę pt. "Nie pozwól sobą manipulować w życiu" - Isalelle Nazare-Aga

a tu wklejam link do ciekawego filmu, który nie tylko porusza zagadnienia z tego forum, ale także - można by rzec - inspiruje umysł do myślenia http://video.google.pl/videoplay?docid= … 2149&hl=pl (film trwa ok. pół godz.)
zainteresowani znajdą na tej stronie kolejne części i linki do podobnych filmów

Offline

 

#13 2008-06-09 23:55:14

 Asef

http://img405.imageshack.us/img405/4882/modhv.png

Zarejestrowany: 2007-06-07
Posty: 444

Re: Logika

Napisz może kto tu na forum z moderatorów jest nie uprzejmy, wskasz to podaj cytaty z rozmów i linki.

Offline

 

#14 2008-06-10 13:29:01

kr0pElka

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 20

Re: Logika

Asef napisał:

Napisz może kto tu na forum z moderatorów jest nie uprzejmy, wskasz to podaj cytaty z rozmów i linki.

Skąd taki brak zaufania do forumowiczów? Czy każda wypowiedź musi byś podparta "dowodami"? Zaufaj, że wypowiedzi oparte są na przemyślanych wnioskach. Postawa obronna jaką w większości prezentujecie jest irracjonalna, albowiem nie czyha na Was zagrożenie ze strony forumowiczów. Myślę, że skłoniło nas do odwiedzenia tego forum czyste zainteresowanie tematyką, a nie chęć wyrządzenia krzywdy autorom. Posługuję się określeniami "Wy" i "my" dla uproszczenia (ten podział jest nader widoczny).

Aby dać zadość Twojej prośbie (?), posłużę się pierwszymi z brzegu cytatami. Z oczywistych powodów nie będę studiowała wszystkich postów jeszcze raz, aby przedstawić dowody. Nie jesteśmy w sądzie! A ponadto, nie mam potrzeby stawiania mojego "na wierzchu". My - ludzie - różnimy się między sobą JEDYNIE (albo AŻ) świadomością. Najważniejsze, że ja jestem świadoma rzeczywistości, na świadomość innych nie mam wpływu. Nawet przedstawiając dowody nie ma możliwości wpływania na świadomość innych, która wynika z właściwości osobniczych i tylko za sprawą własnej woli można wpływać na jej rozwój. Tak więc opinie poszczególnych osób nie podlegają dyskusji, służyć mogą jedynie wymianie informacji, które mogą lub nie stać się inspiracją do osobistego rozwoju.

http://mesjasz.pun.pl/viewtopic.php?id=231&p=1

Kier napisał:

rozsadny dlaczego manipulujesz słowami kłamiąc cyt;diabły jedzą ludzi.

Czy ktokolwiek tak kiedykolwiek pisał na forum!!! odpowiedz na pytanie.
Oszczerstwa łatwo ci rzucac na innych. Mam dla cibie cytat: Widzisz drzazgę w oku brata swego, A belki w swoim nie zauważyłes przypadkiem?

Administrator zarzucił forumowiczowi manipulację (słowo, które po raz kolejny zastosowane jest niewłaściwie) i kłamstwo. Do tego poucza go słowami Biblii, które nijak nie odnoszą się do zaistniałej sytuacji, a jedynie mają na celu umniejszyć wartość forumowicza.
Delikatnie mówiąc - to jest nieuprzejme.

rozsądny napisał:

to był tylko taki przykład, nie twierdzę że ktos to napisal na tym forum

Forumowicz wyraził jedynie hipotezę, przypuszczenie (co można przeczytać w pierwszym poście - patrz link) i to kierując się dobrą wolą (raczej udzielił Xsarze wsparcia, niż cokolwiek jej ujął).
Można by się tu pokusić o uwagę w kierunku administratora - "prawdziwa cnota krytyk się nie boi", bo jeśli działania zdeterminowane są czystą intencją, obronią się same poprzez efekty (owoce).
Czytamy dalej...

rozsądny napisał:

wczoraj na czacie wasz mesjasz kolejny raz przekonał mnie że jest falszywym mesjaszem. Nie potrafił odpowiedzieć na pytanie w którym roku urodził sie Jezus. Niby wie wszystko o niebie, zna boga, wie co i jak, twierdzi że jest panem zastępów, królem królów i kimś tam jeszcze a takich rzeczy nie wie. Pytałem sie również czy ma zamiar kiedys się ujawnić to odpowiedź była: narazie nie, w przyszłości się zobaczy.Jeżeli teraz się boi ujawnić to potem tez sie nie ujawni

Wątpliwości zupełnie naturalne. "Dubito ergo cogito, cogito ergo sum" (Wątpię więc myślę, myślę więc jestem) - Kartezjusz.

K12G napisał:

Jest to zbyt błacha sprawa, a pytanie w tej kwestii należy do gatunku conajmniej nierozsądnych.
A według zasad na " głupie"pytania sa "głupie" odpowiedzi.

A co do ujawnienia to znowu nie twoja sprawa, to nie ty masz się ujawnić więc nie zajmuj sie tym, kiedy ktoś sie ujawni.

Wpierw forumowicze są zachęcani do stawiania pytań (są nawet specjalnie przeznaczone do tego działy), a później są one nazywane błahymi, a wręcz głupimi. To jest nie tylko lekceważenie forumowiczów, a wręcz obrażanie ("głupi" - przypominam - to epitet). Dalej dowiadujemy się, że nie jest sprawą forumowicza tematyka (paradoksalnie!) przedstawiana na forum. Pytam się więc, po co przedstawiać jakiekolwiek zagadnienia, aby później pokrótce uciąć rozwinięcie? Czyż nie miało to być forum dla ludzi OTWARTYCH?
Skoro wciąż obracamy się wokół enigmatycznych historii, czasami wręcz osnutych tajemnicą, zastanawiająca jest celowość tego forum. Czy nie lepiej, aby pozostało tu tylko grono "wtajemniczonych"? Nikt by Wam nie zagrażał, nikt nie stawiałby głupich pytań, nie byłoby ryzyka, że osoby niepowołane miałyby możliwość odkrycia Waszych tajemnic?
I tu stawiam całkiem uzasadnione pytanie: po co potrzebni są Wam forumowicze?
Prowadzicie swoistego rodzaju "odsiew"?
Czy nie jest tak, że ci, którzy "uwierzą" będą w nagrodę przyjęci do grona "wtajemniczonych", a sceptycy za karę zostaną usunięci?
Jakoś tak sformułowanie "OTWARCI" nie bardzo mi tu pasuje.

Touldie napisał:

Do obu Panów - jest zasadnicza różnica pomiędzy przypuszczeniem, a stwierdzeniem. Jest zasadnicza różnica pomiędzy tym, co ktoś mógłby napisać, a tym, co ktoś napisał. Powinniście to dostrzegać, skoro jesteście moderatorami.

Tu forumowicz poruszył inny aspekt zagadnienia, notabene - słuszny

Touldie napisał:

K12G:
Gryf dlatego nie mówi tej daty by nie tworzyc konfliktów. Jest to zbyt błacha sprawa, a pytanie w tej kwestii należy do gatunku conajmniej nierozsądnych. A według zasad na "głupie" pytania sa "głupie" odpowiedzi.

1. Czy GRYF tego chce czy nie chce, pośrednio lub bezpośrednio wywołał swoimi naukami (wiedzą) konflikty pomiędzy ludźmi i nadal będzie wywoływać. To jest nieuniknione. Nie przewidział takiego scenariusza wydarzeń w szczególności, gdy mowa jest o KK i sfałszowanej Biblii?
2. Nie lubisz Rozsądnego? Twoja odpowiedź nie była miła i wskazywała na oznaki frustracji.
3. Rozumiem również, że jeśli zadam pytanie, to mogę spodziewać się takiej właśnie odpowiedzi - "to jest błacha sprawa" lub "głupie pytanie"? W zasadzie, skąd o tym możesz wiedzieć? Zakładanie z góry, że coś jest głupie lub błache może wskazywać na wiele rzeczy: między innymi na posługiwanie się uprzedzeniami.

Cóż więcej dodać?  "Zwykli użytkownicy" forum (nie wiem, czy wszyscy? wypowiadam się jedynie w imieniu swoim i tych, którzy oddali tu swój głos niezadowolenia) czują się lekceważeni i traktowani - mówiąc delikatnie - w sposób nieuprzejmy.

Więcej przykładów podawać nie będę. "Mądrej głowie dość po słowie". Postaram się jednak na bieżąco sygnalizować moderatorom oznaki lekceważenia i nieuprzejmości.
Na marginesie pytanie: czy regulamin obowiązuje wszystkich?

Offline

 

#15 2008-06-10 17:35:55

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

Re: Logika

kr0pElka napisał:

Wpierw forumowicze są zachęcani do stawiania pytań (są nawet specjalnie przeznaczone do tego działy), a później są one nazywane błahymi, a wręcz głupimi.

Czy czytałaś dokładnie tekst rozsądnego i odpowiedź na ten tekst?
Rozsądny mienił się być rozsądnym a pytania jego były pozbawione rozsądku.
Ośmieszał i kpił, wynosił teksty na inne fora żeby robić z nich parodię i manipulację.
Jeśli chcesz wydawać opinię to dokładnie poczytaj teksty rozsądnego na tym i na innych forach.

kr0pElka napisał:

.."miało to być forum dla ludzi OTWARTYCH?"

Tak dla otwartych a nie kpiących, złośliwych fanatyków w jakich obronie stajesz.

kr0pElka napisał:

Cóż więcej dodać?  "Zwykli użytkownicy" forum (nie wiem, czy wszyscy? wypowiadam się jedynie w imieniu swoim i tych, którzy oddali tu swój głos niezadowolenia) czują się lekceważeni i traktowani - mówiąc delikatnie - w sposób nieuprzejmy.

Otóż przedstawiłaś akurat dwóch bardzo fanatycznych, złośliwych i kpiących Formowiczów, którzy tutaj przybyli z forum fzn.
Dodać należy tyle, że nie masz całego oglądu tej sprawy.

Widzę, że nie czytałaś postów tych użytkowników ich szczególnie uwydatnionych manier ośmieszania i poniżania innych.

kr0pElka napisał:

Więcej przykładów podawać nie będę. "Mądrej głowie dość po słowie". Postaram się jednak na bieżąco sygnalizować moderatorom oznaki lekceważenia i nieuprzejmości.
Na marginesie pytanie: czy regulamin obowiązuje wszystkich?

Może byś podała przykłady manipulacji, kpiny, oszczerstw, ośmieszania GRYFA144 i K12G, przez innych Formowiczów.
Regulamin obowiązuje wszystkich.
To forum jest b. łagodne pod względem upominania Formowiczów, na innych forach np. fżp posty z pomówieniami, oszczerstwami kpina są od razu kasowane.


GRYf ma bardzo dużo pracy, którą wykonuje też za innych ludzi, którzy jako dusze podjęli się działania i współpracy z nim na ziemi.
Nie ma czasu na "zabawę" i odpowiadanie na bzdurne, oszczercze teksty. Jego czas jest cenny a i tak ma go za mało.
Przyszedł na ziemię w czasach ostatecznych żeby wykonać bardzo ważne zadanie a nie odpowiadać złośliwcom na ich pomówienia.


Forum powstało po to głównie by stare dusze i nie tylko miały możliwość rozpoznania oczekiwanego Syna Człowieczego. Nie po to by sobie kpić z Pana Zastępów, manipulować jego tekstami, wyrażać oszczercze opinie o nim nie znając go.


GODNOŚĆ TO NIE TYLKO CECHA WŁADCÓW GODNOŚĆ OBOWIĄZUJE TYCH,  KTÓRZY SZUKAJĄ Z NIMI KONTAKTU.

Offline

 

#16 2008-06-10 21:32:05

kr0pElka

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 20

Re: Logika

Wyznam szczerze, że jestem zdumiona taką argumentacją, a w zasadzie brakiem argumentacji...

K12G napisał:

Rozsądny mienił się być rozsądnym a pytania jego były pozbawione rozsądku..

Wszak Twoja ocena czyjegoś rozsądku, jest odczuciem czysto subiektywnym i niekoniecznie odzwierciedlającym stan faktyczny. Przypomnę w tym momencie tekst napisany przez jednego z moderatorów:

old spirit napisał:

Jakiekolwiek wywyższanie się nad innych, umniejszanie cudzej wartości w oparciu o ocenę jego postępowania - jest poddawaniem się i adaptacją aspektów potężnego zespołu programów tworzonych przez Lucyfera i jego sług.

W odpowiedzi na Twoje autorytatywne oceny posłużę się ponownie słowami moderatora:

old spirit napisał:

jeśli chcesz kwestionować prezentowany na tym forum system wiedzy przez system prezentowany przez Ciebie - rób to zgodnie z zasadami, którymi cechuje się kulturalna dyskusja na argumenty. Czyli jeśli nie zgadzasz się z jakąś kwestią, napisz, że WG CIEBIE lub WG ODMIENNEGO POGLĄDU kwestia ta wygląda inaczej.

K12G napisał:

Jeśli chcesz wydawać opinię to dokładnie poczytaj teksty rozsądnego na tym i na innych forach.

Jestem zalogowana na tym forum i to mnie upoważnia do wypowiadania się we własnym imieniu; czytam dokładnie teksty (tyle, że ocena tej dokładności też byłaby względna, tak więc powstrzymaj się od oceniania innych) wg własnych uwarunkowań intelektualnych. Nie będę odnosić się do tekstów pisanych przez poszczególne osoby na innych forach, ponieważ nie mają one związku z tematem, a ponadto - nie mam obowiązku śledzenia innych for, by móc wypowiadać się na forum "Mesjasz".

K12G napisał:

Tak dla otwartych a nie kpiących, złośliwych fanatyków w jakich obronie stajesz.

Nikogo nie oceniam. Nie nazwałabym Ciebie, Gryfa, czy kogokolwiek innego "złośliwym fanatykiem". Każdy człowiek ma swoją historię, każdy ma coś do opowiedzenia... Szanuję każdego człowieka i historię jaką ze sobą niesie. Staję w obronie poszanowania każdego człowieka (niezależnie od jego wyznania, rasy, płci, wieku, poglądów, etc.) i jako obronę przedstawiam fakty, nie oceny.

K12G napisał:

Może byś podała przykłady manipulacji, kpiny, oszczerstw, ośmieszania GRYFA144 i K12G, przez innych Formowiczów.

"Najlepszą obroną jest atak". Proszę, bez takich manipulacji! Proszę, nie nadużywaj określenia "manipulacja". Wyjaśniłam w poprzednim poście, na czym polega manipulacja oraz ludzi bądź grupy szczególnie umotywowane do wywierania tego typu wpływu. Podałam tytuł książki na ten temat, a także wkleiłam link w którym można dowiedzieć się o szczególnych typach manipulacji.
Moderatorzy na bieżąco wytykają forumowiczom "niezgodności" z regulaminem, udzielając upomnień i banów. Nie sądzę, aby było potrzebne moderatorom jakiekolwiek wsparcie. Zaznaczam, że zostałam zaszeregowana do "kryształów" na tym forum i nie posiadam narzędzi typu ban. Gdybym jednak takim narzędziem dysponowała z pewnością korzystałabym z niego "oszczędniej".

K12G napisał:

To forum jest b. łagodne pod względem upominania Formowiczów, na innych forach np. fżp posty z pomówieniami, oszczerstwami kpina są od razu kasowane.

Odradzam porównywania się z innymi ("się" w znaczeniu Twojej osoby tożsamym z Forum "Mesjasz"), a to dlatego, że gdy ocena wypadnie na "lepszą" - można popaść w nieuzasadnioną dumę (czyli pychę), gdy zaś ocena wypadnie na "gorszą" - można popaść w kompleksy. Dlatego najlepiej skupić się na sobie i dbać o swój własny rozwój, bez rozpraszania się czynnikami zewnętrznymi, które nie mają związku.

K12G napisał:

GRYf ma bardzo dużo pracy, którą wykonuje też za innych ludzi, którzy jako dusze podjęli się działania i współpracy z nim na ziemi.
Nie ma czasu na "zabawę" i odpowiadanie na bzdurne, oszczercze teksty. Jego czas jest cenny a i tak ma go za mało.
Przyszedł na ziemię w czasach ostatecznych żeby wykonać bardzo ważne zadanie a nie odpowiadać złośliwcom na ich pomówienia.

Przyznam szczerze, że skonfundował mnie ten fragment, a to dlatego, że podana przez Ciebie informacja nie ma związku z poruszanym właśnie zagadnieniem. Pozostawiam więc bez komentarza...

K12G napisał:

Forum powstało po to głównie by stare dusze i nie tylko miały możliwość rozpoznania oczekiwanego Syna Człowieczego. Nie po to by sobie kpić z Pana Zastępów, manipulować jego tekstami, wyrażać oszczercze opinie o nim nie znając go.

Wystarczyłaby strona www. o charakterze czysto informacyjnym. Syn Człowieczy mógłby się tam zaprezentować nie narażając się na drwiny. Postanowiono jednak o formie forum, stąd nie trudno przewidzieć, że zgromadzi ono ludzi o różnych poglądach. Wystarczy rozejrzeć się dokoła i dostrzec różnice. Owe środowisko ma przełożenie na internet (forum). Słuszna uwaga pod koniec zdania... - tak, nie znamy Pana Zastępów i nie poznamy jeśli nie zechce być poznanym. Domniemam, że im więcej enigmatyzmu będzie przedstawiała jego postać, tym więcej stworzy możliwości dla dywagacji. Jeśli zatem (odnosząc się do Twojej poprzedniej informacji) Gryf nie ma czasu na "zabawę", zamysł tego forum będzie utopią.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
masaże w Ciechocinku