Xara - 2008-06-15 19:46:13

Ateizm czy wiara w Boga?

Każdy z nas wybiera wiarę w Boga lub niewiarę. Co jest bardziej racjonalne? Wiara w Boga czy ateizm? Moim zdaniem bardziej racjonalnym poglądem jest wiara w Boga, gdyż Wszechświat nie mógł powstać samoistnie.


Wszechświat złożony z miliarda galaktyk nie mógł powstać samoistnie, gdyż nic nie pojawia się bez przyczyny. Jeśli wybierzemy wiarę w Boga, obraz rzeczywistości jest bardziej spójny. Kosmos miał swój początek, został stworzony przez Boga. Obecnie nauka coraz bardziej zbliża się do teizmu.

Ks. prof. Michał Heller, światowej sławy kosmolog, fizyk, teolog i filozof próbuje obalać bariery miedzy nauką i religią i jak widać osiąga na tym polu sukcesy, co zostało docenione nagrodą Templetona, którą naukowiec zamierza przeznaczyć na utworzenie w Krakowie Centrum Kopernika. Celem tego Centrum, które będzie częścią Uniwersytetu Jagielońskiego jest właśnie badanie relacji między nauką i religią.

W epoce, w której ateizm zatacza coraz szersze kręgi, w dodatku ateizm wojujący, agresywny, prawdziwa wiara w Boga zostaje zepchnięta na margines. A przecież człowiek współczesny to człowiek racjonalny, nie magiczny. Skoro racjonalny to wierzący w Boga gdyż wiara w samopowstający Wszechświat jest największym absurdem wszechczasów.

Każdy ma prawo do wolności i może mieć poglądy jakie chce, zarówno ateista jak i teista zasługują na szacunek. Jednak warto zadać sobie pytanie: Kim jestem? Dokąd zmierzam? Czy po śmierci jest życie?
Człowiek wierzący ma nadzieję, że dzięki Chrystusowemu odkupieniu będzie żył wiecznie i ta nadzieja towarzyszy mu przez całe życie.

Nauka i wiara w Boga nie są sobie przeciwstawne, są różnymi drogami mającymi za cel poznanie prawdy o otaczającym nas świecie. Profesor Heller uważa, że jeśli naukowiec jest człowiekiem wierzącym w Boga to łatwiej pracuje mu się naukowo, poszukuje rozwiązania będąc przekonanym, że otaczający nas świat jest logicznie uporządkowany, natomiast ateista nie ma takiej pewności.

Człowiek poszukuje Boga od zarania dziejów ale współczesny człowiek ma ułatwione zadanie, jest wykształcony, może rozszerzać swoją wiedzę zarówno tą wiedzę stricte naukową jak i wiedzę duchową w postaci myśli religijnej zawartej w Biblii, świętej Księdze wielu religii.

Czy Biblia dostarcza aktualnej wiedzy? Przecież jej spisywanie zakończono ponad 2 tysiące lat temu...
Wystarczy zajrzeć do Księgi przysłów Króla Salomona i już widzimy, że czasy się zmieniły ale ludzie są podobni i potrzebują podobnych rad.

źródło

spa Ciechocinek pakiety Badania profilaktyczne pracowników