Sprawiedliwy - 2008-04-25 19:18:32

Jako, że tematyka z zakresu świętej geometrii może zainteresować różne osoby na tym forum pozwoliłem sobie otworzyć swój wątek w tym temacie. Przedstawiając różne kwestie będę opierał się na różnych źródłach, starając się scalić inforomacje w spójną (mam nadzieję) całość.  Jako, że pisałem już w tym temacie na dwóch innych forach, pozwolę sobie wrzucić opracowane juz tematy. Ich tresć układa się według tego, jak reagowali na określone wątki różni forumowicze. Pozdrawiam.


1. CZYM JEST ŚWIĘTA GEOMETRIA

Bogun pozwól, że wykorzystam twą różę do zwrócenia uwagi na świętą geometrię.
Twoja róża odzwierciedla (w uproszczeniu) geometryczne podstawy życia. Kto zechce niech porówna sobie poniższe zdjęcie róży i jej szkielet wygenerowany matematycznie w oparciu o zasady świętej geometrii. (Tutaj: 10 spiral złotego podziału opisanych na pięciokącie foremnym)

Czym jest święta geometria?

Święta Geometria zawiera klucz do tego, jak Duch stwarza świat przy pomocy określonych wzorów, z których każdy tworzy określoną funkcję Życia lub Świadomości.

http://img160.imageshack.us/img160/8720/rosevm6.jpghttp://img122.imageshack.us/img122/1102/rozaserca1fk2.jpg
"Święta Geometria znaczy dosłownie "święte mierzenie Ziemi". (...)


Święta Geometria zawiera klucz do tego, jak Duch stwarza świat przy pomocy określonych wzorów, z których każdy tworzy określoną funkcję Życia lub Świadomości. (...)

Każdy wzór w Świętej Geometrii jest jak "litera" w "świętym alfabecie". Każdy wzór tworzy określona funkcję Życia i Świadomości. Można nauczyć się czytać te "litery" (wzory) i "wymawiać słowa" za pomocą tych twórczych, boskich form. Możemy wtedy czytać księgę natury i używać języka świętej geometrii samego Ducha, aby tworzyć optymalne efekty w działaniach, których się podejmujemy.

Święta Geometria pozwala nam bezpośrednio rozumieć "geometryczny system kodowania", którego używa Duch dla zamanifestowania wszelkiego Życia i Świadomości. Daje nam ona istotny wgląd w podstawy funkcjonowania ducha i materii - wgląd, który może być użyty zarówno do celów duchowych jak i naukowych. Pozwala nam uzdrowić bolesne rozdzielenie między duchowością i racjonalnym, naukowym rozumowaniem, które przenika współczesne społeczeństwo i życie naszej własnej duszy.

Świętej Geometrii nauczano przez tysiąclecia adeptów rozwoju duchowego różnych tradycji duchowych całego świata z ważnego powodu: może być ona zastosowana do przemiany naszej życiowej energii, świadomości i świata wokół nas w najbardziej korzystny dla nas sposób.

Jednym z powodów, dla którego niegdysiejsze sekretne nauki Świętej Geometrii są dzisiaj upubliczniane jest fakt iż wiedza ta może być zastosowana, aby pomóc nam samym i naszej planecie."


Jest to autorskie tłumaczenie tekstu  ze strony: http://www.vesica.org/sacredgeometry-faq.html

http://komputeryursus.pl soda kaustyczna wrocław busy Amsterdam hotel Wałcz typennington