Asef - 2007-12-26 10:55:47

[Kilka tygodni temu światem wstrząsneło duże ogłoszenie opublikowane w prestiżowym magazynie "The Economist". Irlandzka firma Steorn zawiadamiała, że skonstruowała silnik, który nie potrzebuje żadnego paliwa i ma nadwyżkę mocy sięgającą trzystu procent!

Sean McCarthy ze Steornu twierdzi, że w niedalekiej przyszłości konstrukcja ta może zasilać w energię wszystko, od telefonu komórkowego po samolot pasażerski. Z zaadoptowaniem magnetycznej jednostki napędowej do samochodu ponoć nie będzie w ogóle żadnego problemu.

Ogłoszenie w "The Economist" zaczyna się od słów George'a Bernarda Shawa: "Wszystkie wielkie prawdy zaczynają jako bluźnierstwa". Steorn z Dublina zapłacił za obwieszczenie 75 tysięcy funtów. Na prace konstrukcyjne nad silnikiem magnetycznym wydano w przeciągu ostatnich trzech lat ju ż 2,7 mln funtów.

Steorn to niewielkie przedsiębiorstwo, które do tej pory specjalizowało się w metodach zabezpieczenia przed kradzieżami danych i nieuprawnionym wykorzystaniem dysków optycznych i kart magnetycznych w tym kart płatniczych. tym samym walczyło z oszustwami. Trudno przyjąć że jego magnetyczny silnik to zwykły kant.

Ogłoszenie w "The Economist" właściwie nie namawiało przemysłu motoryzacyjnego do raozpoczęcia natychmiastowej walki o pozyskanie koncesji na produkcję silnika całkiem nowej generacji. Informowało jedynie, że firma poszukuje dwunastu "najbardziej wykwalifikowanych i najbardziej cynicznych" naukowców świata, którzy samodzielnie przetestują tę konstrukcję.
W ciągu kilkunastu godzin zgłosiło się ponad 400 ekspertów z Europy, Ameryki i Australii. A na stronie FIrmy z Dublina zarejestrowały się dodatkwo ponad osiemdziesiąt dwa tysące osób bardzo zainteresowanych irlandzkim silnikiem magnetycznym i wynikami testów. Dzisiaj inżynierów i uczonych chętnych do przeegzaminowania maszyny Steornu jest już kilka tysięcy.

Większość naukowców jest zdania, że taki silnik magnetyczny, nie zasilany żadnym paliwem czy wykorzystywaną do tej pory powszechnie energią, nie ma prawa działać. Bo byłoby to coś więcej niż mityczne perpetum mobile, czyli maszyna, która raz poruszona nigdy nie przestaje funkcjonować.

Przedewszystkim koncepcja silnika na magnesy gwałci reguły termodynamiki, podstawowe dla naszej nauki.Szczególnie pierwszą "zasade zachowania energii", która mówi że energi nie można stworzyć nai zniszczyć. Udaje się jedynie przekształcić ją w inny rodzaj energii.
Na razie Steorn nie zdradził szczególów konstrukcji swego magnetycznego silnika. Wiadomo jedynie, że protoyp wykorzystuje magnesy stałe i ruchome. Cztery z magnesów zamontowane są na obracającym się kole, a ich siłe zderza się z polem magnesów nieruchomych. Reakcja wywołuje kręcenie się koła. Świadkowie twierdzą, że silnik magnetyczny Steorna wygląda jak zegar ścienny dziadka, tylko nie ma wachadłą. Gdy zmierzono ilość energii produkowanej przez maszynę, okazało się że jest jej przeciętnie o trzysta procent niż dostarczono.

McCarthy twierdzi że tajemnica działaia jego silnika nie kryje się w samej konstrukcji i magnesach, ale bardzo precyzyjnym ulokowaniu ich w maszynie i że silnik jest w całości magnetyczny bez ulokowanych nigdzie elementóe elektromagnetycznych. Inie jest podpięty do żadnego źródłamocy, ani nie przebywa w polu działania jakiegokolwiek znanego nośnika energii, czyli nagrzanego lub wdmuchiwaniego powietrza. W świetle ziemskiej nauki wytwarza moc z niczego.

Uczeni kręcą z niedowierzaniem głowami. Irlandczycy do skonstruawania swej maszyny nie wykorzystali żadnych cudownych nadprzewodników lub laserów, lecz zwykłe znane od wieków magnesy. I uważają że jeśli ona faktycznie działa, musi być zasilana jakąś energią z zewnątrz. Ta magnetyczna jest przecież niewidzialna. Może prototyp maszyny Steornu w Dublinie stoi w miejscu jakiejś geomagnetycznej anomalii?

Do tej pory cywilizacja ludzka bardzo wolno, choć skutecznie uczyła się kontrolować energie. Zaczynając od rozpalenia pierwszego ogniska, przez siłe konia pociągowego, prochu strzelniczego, materiałów wybuchowych, czy energii atomowej. Okiełznanie energii magnetycznej byłoby rewolucyjnym skokiem w naszym rozwoju technmologicznym.


Źródło : Dziennik Zachodni

malowanie elewacji warszawa cennik Hydraulik Kraków Nowa Huta Koszty Reklamy w Google liczniki na wodę wrocław